Magdaléna Středová "> Studenti z Fridays For Future uvítali na ministerstvu životního prostředí Petra Hladíka. “Doufáme, že budete řešit klimatickou krizi,” vzkazují. - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/studenti-z-fridays-for-future-uvitali-na-ministerstvu-zivotniho-prostredi-petra-hladika.doufame-ze-budete-resit-klimatickou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Fridays for Future ČR: Studenti z Fridays For Future uvítali na ministerstvu životního prostředí Petra Hladíka. “Doufáme, že budete řešit klimatickou krizi,” vzkazují.

10. března 2023 | Fridays for Future ČR
Autor: Magdaléna Středová, tel: 705 106 103
V pátek 10. 3. studenti z klimatického hnutí Fridays For Future přivítali před ministerstvem životního prostředí bývalého náměstka a aktuálního ministra životního prostředí Petra Hladíka. Akce měla politikům připomenout, že mladá generace tu stále je a záleží jí na budoucnosti. Do jeho nové kanceláře mu donesli dárek, obraz s grafikou OZE. ,,Po několika deprimujících letech na ministerském postu snad bude sedět člověk, který to s budoucností naší generace myslí dobře,” zaznělo ze strany studentů. Obraz OZE, který studentstvo přineslo, má ministrovi připomínat, že přechod na ně představuje jeden z primárních kroků k řešení klimatické krize a je nutné urychleně začít s jejich výstavbou.

“Potýkáme se s klimatickou krizí a veřejnost projevuje zájem o to, aby byla urychleně řešena. Souběžně s popularizací této problematiky vzrostl i zájem o to, co se děje na ministerstvu životního prostředí. A my vnímáme, že se toho neděje dost. V minulých letech jsme na postu ministra životního prostředí neměli opravdového experta či člověka s aktivním zájmem o problematiku klimatické krize a doufáme, že s příchodem Petra Hladíka se tento status změní. Proto jsme ho dnes přišli přivítat před MŽP a připomněli mu, že je třeba klimatickou krizi bezodkladně řešit,” sdělila mluvčí FFF Magdaléna Středová.

Hnutí Fridays For Future již čtyři roky upozorňuje na klimatickou krizi a na její nedostatečné řešení ze strany politiků. Ochrana klimatu, která by měla být naší prioritou, je pro politiky spíše podřadným tématem. FFF aktivně apeluje na efektivní řešení klimatické krize a na nutnost přechodu na obnovitelné zdroje energie, společně s velkým důrazem na energetické úspory.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist