https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/studie-pomuze-rozvoji-broumovska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Studie pomůže rozvoji Broumovska

20. listopadu 2019 | Královéhradecký kraj
Vizi dalšího rozvoje Broumovska má přinést územní studie, jejíž vypracování zadal Královéhradecký kraj. S pracovní verzí dnes starosty a další místní aktéry seznámili zpracovatelé.

„Musíme reagovat na hospodářský a demografický vývoj broumovského regionu, ale určitě zde nechceme žádné velké průmyslové zóny. Velkou příležitostí je další rozvoj cestovního ruchu, který se ale dosud koncentruje především v Adršpašsko-teplických skalách, což s sebou přináší četné negativní jevy,“ říká radní Pavel Hečko, který je zároveň starostou Meziměstí.

Pilířem studie je vytěsnění individuální automobilové dopravy z bezprostřední blízkosti skal na kaskádový systém parkovišť, který má být navázaný na veřejnou dopravu i síť cyklostezek. Podél řeky Metuje mezi Adršpachem a Teplicemi by měla vzniknout obdoba lázeňské kolonády, která by nabídkou dalších aktivit pomohla nápor turistů lépe rozložit v průběhu dne i celého roku. Stejně důležité je rozptýlení návštěvníků na celé území Broumovska, které nabízí množství tematických turistických „balíčků“, nebo pomocí rozdílných cen motivovat část turistů k návštěvě v méně vytížených dnech.

„Studie nám dává zcela nový, a především koncepční pohled na problematiku dalšího rozvoje Broumovska,“ dodává radní Pavel Hečko.

Rozvoj turistické infrastruktury má být maximálně ohleduplný ke krajině a využívat především potenciálu čtyř měst v regionu, tedy Broumova, Police nad Metují, Teplic nad Metují a Meziměstí. K územní studii, která se věnuje i dalším segmentům, je možné podávat připomínky do 9. 12. na odbor územního plánování a stavebního řádu krajského úřadu. Finální verze má být hotová do konce února 2020.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist