https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sumavska-mozkovka-poctvrte-soutez-2017-hlasujte-do-11-unora
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa NP Šumava: Šumavská mozkovka počtvrté - soutěž 2017: Hlasujte do 11. února!

12. ledna 2018 | Správa NP Šumava
Autor: Jan Dvořák
Nabízíme vám už čtvrtou sérii soutěžních článků Šumavské mozkovky. Jsou důkazem, že na Šumavě je stále co zkoumat a co poznávat.

A že ta poznání nevedou ke zdánlivě jasným výsledkům - na to jsme si na Šumavě už vlastně zvykli! O to napínavější čtení to nakonec je!

mozkovka-listek-2017.jpg

Rádi bychom prostřednictvím vědců soutěžících o co nejlepší popularizační článek zapojili i vás do zkoumání tajů přírody a nabídli vám možnost hlasováním vybrat ten text, který se právě vám zdá nejlepší, nejsrozumitelnější, nebo nejzajímavější.

Takže, pokud přijmete naši výzvu, nepromarněte termín pro zaslání svého výběru!


Pokud vás tato soutěž zajímá, stačí, abyste si texty přečetli, vybrali ten, který vás nejvíc oslovil, ať tématem, závažností sdělením nebo pouze jazykem, jakým je napsán, a poslali příslušný hlasovací lístek (součást časopisu Šumava zima 2017) na adresu Správy NP Šumava, nebo hlasovali pomocí e-mailu (viz níže).

No a pak přijde sčítání hlasů a stanovení pořadí soutěžících podle úspěšnosti u čtenářů. A zasednutí odborné poroty, která všechny texty ohodnotí z hlediska jejich odbornosti a popularizační kvality, aby i ona stanovila svého vítěze. Ten vámi vybraný získá drobnou plastiku Šumavské mozkovky tak, jak si ji představují žáci základní školy v Borových Ladech. Při udělování ceny pak vylosujeme jednoho z vás, kterému nabídneme pobyt v některém z ubytovacích zařízení Správy.


Zde si můžete přečíst soutěžní články v pdf formátu: www.npsumava.cz/gallery/36/11094-mozkovka_2017_web.pdf


Šumavská mozkovka - Pravidla hlasování

Hlasovat je možné pro jediný článek, pouze jednou a to prostřednictvím e-mailu: mozkovka2017@npsumava.cz nebo zasláním hlasu poštou prostřednictvím přiloženého hlasovacího lístku (součást tištěného časopisu Šumava- zima 2017). Stačí jen na přiloženém odpovědním lístku označit článek, který se vám nejvíce líbil a zaslat ho na adresu Správy NP Šumava.

Uzávěrka hlasování je 11. února 2018 ve 24.00 hod.

Slavnostní vyhlášení, na kterém vědec, jehož článek obdrží nejvíce hlasů, získá cenu Šumavská mozkovka, proběhne 16. února 2018. Zároveň bude vylosován jeden hlasující ze všech došlých hlasů, který získá bezplatné ubytování pro dvě osoby na víkend, tj. na dvě noci, v ubytovacím zařízení Správy NP Šumava na Kvildě v termínu dle vlastního výběru, v rámci možných volných termínů. Další dva vylosovaní získají věcné ceny.

O nejlepším popularizačním textu bude v doprovodném hlasování rozhodovat také odborná porota složená z pracovníků čtyř českých národních parků.

Každý může hlasovat pouze jednou buď na internetu nebo poštou.
Jan Dvořák tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist