Zuzana Slámová "> Superpotraviny z české přírody ovládnou brněnský Den Země - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/superpotraviny-z-ceske-prirody-ovladnou-brnensky-den-zeme
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Superpotraviny z české přírody ovládnou brněnský Den Země: Superpotraviny z české přírody ovládnou brněnský Den Země

„Letos jsme si vzali na mušku všemi oblíbené téma – jídlo. Nakoukneme pod pokličku globální produkci potravin, poradíme, jak ušetřit díky jedlým divokým rostlinám, budeme řešit welfare zvířat, uhlíkovou stopu jídla a zátěž pro životní prostředí. U toho všeho budeme vařit, péct a hlavně ochutnávat,“ láká organizátorka Dne Země Veronika Neckařová z Lipky. Na památku si návštěvníci odnesou originální recepty a jedno duhové překvapení.

Ochutnat budoucnost budou moct děti i dospělí na čtyřech akcích v areálech pracovišť Lipky a jejich okolí. V pátek 21. dubna odstartuje oslavy odpolední akce Prostřeno na Lipové v Brně-Pisárkách. V sobotu 22. dubna naváže Jezírko u Soběšic s akcí Poklady za humny, Rozmarýnek v Jundrově (Roste burger na balkóně) a také Rychta v Krásensku (Živly s chutí). Pozor, akce se nekoná na Kraví hoře!

Děti se můžou těšit na divadlo Šumafuk, Mikro-Teatro, ÚDiF či DIP, chybět nebude ani koncert, biofarma se zvířaty, tvořivé dílničky, lesní stezka s úkoly, zajímavosti o aquaponii a divokém biomasu, vaření na ohni či solárním vařiči a obří nafukovací kostka tuny CO2. Na kulinářských workshopech nasbírají inspiraci všichni, co by rádi zkusili vařit šetrněji.

Třešničkou na dortu bude objevování jedlých plevelů, které lze natrhat takřka za domem a zdarma. „Jaro je výborná doba na ochutnání divokých rostlin z naší přírody, a zdaleka se nemusíme držet jen při zemi. Mladé čerstvě rozvinuté listy lípy srdčité a buk – ty jsou opravdu lahůdka,” říká odbornice na přírodní zahrady Pavlína Žilková z Lipky.

Na akci se podílí řada dalších lokálních partnerů, ŠLP Křtiny a Mendelova univerzita, Muzeum města Brna, Rezekvítek, Připrav Brno, Paběrkování po brněnsku, Future Farming, ZOO koutek u Nováčků, Veg8Café a regionální producenti pod značkou Moravský kras. Na akci Jezírka zavítá jako host ministr životního prostředí Petr Hladík.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KM

Karla Majerová

19.11.2023 01:42
Je skvělé vidět, jak superpotraviny z české přírody získávají na popularitě. Já si hodně potravin kupuji u místních farmářů, jelikož tak mám jistotu, že jsou opravdu čerstvé. Poslední dobou jsem, ale hledala něco, co by mi doplňovalo energii, která mi chyběla. Naštěstí mi kamarádka poradila internetové stránky https://www.adamkrupa.cz/, kde jsem si koupila Krupa Kratom. Ten mi hned pomohl s energií a já začala být více produktivní v práci.
Odpovědět
reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist