https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/svenja-ernsten-moje-ptaci-knizka.ptaci-kolem-nas-od-jara-do-zimy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Svenja Ernsten – Moje ptačí knížka. Ptáci kolem nás od jara do zimy

30. března 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Milena Hurajová, tel: 602 540 367
Moje ptačí knížka je poutavé čtení pro zvídavé děti, které ví, že pozorovat ptáky je zábava. Najdou v ní mnoho zajímavostí ze světa malých opeřenců – dozví se, jak rozpoznat jednotlivé druhy, jak je pozorovat a krmit a co ptáci dělají v jednotlivých ročních obdobích. Knihu s půvabnými ilustracemi Jany Walczyk vydává Nakladatelství KAZDA 26. dubna 2021.

Ptačí svět děti baví. V našich končinách žije něco přes 300 druhů ptáků. Na malé či velké, pestré i jednobarevné opeřence můžeme narazit v parku, v lese, na poli i u vody. Spousta ptáčků se v naší blízkosti cítí dobře. Létají si na zahradu hledat něco k snědku a v živém plotě, nebo dokonce v truhlíku na balkoně si stavějí hnízda a vyvádějí tam mladé. Přímo ve městě často vídáme vrabce, kosy, sýkorky, holuby či dokonce poštolky, sovy nebo havrany. Moje ptačí knížka dětem odhaluje mnoho zajímavostí ze světa opeřenců – dozví se v ní, jak ptáci vypadají, jak žijí od jara do zimy a jak je pozorovat či krmit. S knihou bude ptačí svět pro děti mnohem zajímavější.

Pročpak si ptáci na jaře prozpěvují? A co dělají v létě, když jsou velká vedra? Kteří z nich odlétají na podzim na jih? A jestlipak se ti, co u nás zůstanou, v zimě třesou chladem? Na tyto a mnoho dalších dětských otázek přináší odpovědi Moje ptačí knížka. Pokud si ji děti přečtou, celoroční pozorování ptáků se stane velkým dobrodružstvím.


O autorce:
Svenja Ernsten si už jako malá holčička ráda vymýšlela příběhy a milovala knížky. Narodila se v Berlíně. Vystudovala učitelství pro základní školy v Münsteru, kde posléze také vyučovala na základní škole. Dnes sama píše knížky pro děti, v nichž svým dvěma ratolestem ráda vysvětluje svět kolem nás. V Nakladatelství KAZDA od této autorky již vyšly oblíbené knihy pro děti: Co ze mě bude?, Chodí mýval brzy spát?, Musí si lev stříhat hřívu? a Kdopak to tu běžel?


Informace o knize Moje ptačí knížka:
Autorka: Svenja Ernsten • Ilustrace: Jana Walczyk • Překladatelka: Dagmar Heeg
Originální název: Mein Vogelbuch – Mit unseren Vögeln durch das Jahr • Formát: 222 × 287 mm • Počet stran: 38
Doporučená cena: 298 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: 238 Kč • Kniha je vhodná pro děti od 4 let
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-023-9 • Datum vydání: 26. 4. 2021
Odkaz na knihu v e-shopu: S. Ernsten, J. Walczyk: Moje ptačí knížka - Nakladatelství Kazda (knihykazda.cz)
Obrazový materiál v tiskové kvalitě je ke stažení zde: https://www.knihykazda.cz/pro-media-2/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist