https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/svet-nemuze-dopustit-neuspech-v-johannesburgu-prohlaseni-komisare-pro-rozvoj-a-humanitarni-pomoc-poula-nielsona
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, český text ICEU: Svět nemůže dopustit neúspěch v Johannesburgu: Prohlášení komisaře pro rozvoj a humanitární pomoc Poula Nielsona

V předvečer zahájení Světového summitu o trvale udržitelném rozvoji vydal Poul Nielson před svým odletem do Johannesburgu toto prohlášení:

"Svět si nemůže dovolit neúspěch Johannesburgu. Na to jsou výzvy stojící před touto planetou a jejími obyvateli prostě příliš velké. Povodně, které letos v létě postihly Evropu a Asii, jsou další výraznou připomínkou možných důsledků, nepodaří-li se nám dosáhnout trvalé udržitelnosti.
<p>
Chudoba a zhoršování životního prostředí představují globální problémy, jež vyžadují naléhavá globální řešení, a tento summit nabízí významnou příležitost k dosažení hmatatelných výsledků k zajištění slušného života dalším generacím. Johannesburg musí znamenat přechod od slov k činům. Evropská unie je odhodlána se ke svým povinnostem postavit čelem a hrát vedoucí úlohu v dosažení úspěšného výsledku. Snažíme se stanovit konkrétní kvantifikovatelné cíle a harmonogram realizace Rozvojových cílů tisíciletí (Millennium Development Goals) spolu se adekvátní politickou deklarací.
<p>
Podle našeho názoru svět potřebuje silnější řízení v oblasti ekonomické i ekologické. Jako vedoucí obchodní partner rozvojových zemí a jejich partner při poskytování pomoci se Evropská unie zaměřuje na budování mostů a dosažení shody se všemi partnery. Musíme mít stále na mysli, že při vstupu do posledního kola jednání o znění dokumentů je cílem sjednotit svět na tom, aby se dohodl na způsobu vytváření podoby naší společné budoucnosti."
<p>
<a href="http://europa.eu.int/comm/environment/wssd/index_en.html" target="_blank">Další informace o Evropské komisi a světovém summitu</a>.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist