https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/svetova-jednicka-ve-vyrobe-napojovych-plechovek-zisklala-potvzrzeni-o-udrzitelne-vyrobe.certifikace-se-tyka-i-zavodu-v
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ball Corporation: Světová jednička ve výrobě nápojových plechovek získlala potvzrzení o udržitelné výrobě. Certifikace se týká i závodu v Dýšině u Plzně.

5. března 2020 | Ball Corporation
Autor: Ondřej Píša, tel: 725395465
Společnost Ball Corporation dnes oznámila, že společně se všemi svými 23 závody ve střední a východní Evropě získala certifikaci Aluminium Stewardship Initiative (ASI), a to včetně závodu v Dýšině u Plzně. Ball je prvním výrobcem nápojových plechovek, který tuto certifikaci obdržel. Splňuje tak globální sociální, ekologické a hospodářsko-etické normy a kritéria, které byly inciativou ASI zavedeny. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Společnost Ball Corporation dnes oznámila, že společně se všemi svými 23 závody ve střední a východní Evropě získala certifikaci Aluminium Stewardship Initiative (ASI), a to včetně závodu v Dýšině u Plzně. Tento certifikát je pro firmu Ball důležitým milníkem. Ball je totiž prvním výrobcem nápojových plechovek, který tuto certifikaci obdržel. Splňuje tak globální sociální, ekologické a hospodářsko-etické normy a kritéria, které byly inciativou ASI zavedeny.

Součástí certifikace je i závazek ke snížení uhlíkových emisí, a tak firma Ball v rámci Evropské unie, Srbska a Spojeného království hodlá pokrývat svou spotřebu energie pouze z obnovitelných zdrojů.

„Jsme velice hrdí na to, že jsme prvními výrobci nápojových plechovek, kteří získali certifikaci ASI,“ říká Radek Mádr, ředitel společnosti Ball Beverage Packaging Czech Republic. „Plechovky jsou nekonečně recyklovatelné a zároveň jsou na evropském trhu hliníkových obalových materiálů na vzestupu. Zákazníci si žádají výrobky, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Hliníkové obaly jsou spolehlivou a zároveň udržitelnou alternativou. Konkrétním příkladem je třeba to, že podíl recyklovaného hliníku v materiálu, který používáme, je zhruba 91 procent.“
ASI je iniciativa odborníků v oboru, jejíž certifikáty jsou zárukou zodpovědné výroby, těžby a zpracovávání hliníku v rámci celého hodnotového řetězce. Jedná se o reakci na zvýšenou poptávku spotřebitelů, kteří si žádají větší udržitelnost obalových materiálů. Certifikát Aluminium Stewardship Initiative je možné přirovnat například k lesní certifikaci FSC. Právě díky těmto iniciativám se téma udržitelnosti stává viditelnějším.

„Jsme nadšeni, že certifikaci ASI můžeme předat právě Ball Corporation, největšímu výrobci plechovek na světě, který se zároveň stává prvním oceněným v tomto odvětví,“ řekla Fiona Solomonová, generální ředitelka Aluminium Stewardship Initiative. „Certifikace ASI Performance Standard je závazkem k odpovědnému používání hliníku napříč celým hodnotovým řetězcem. Soustředíme se na odpovědnou výrobu, těžbu a celkové nakládání s hliníkem. Certifikace ASI se stává nezbytnou jak pro firmy, tak pro zákazníky, kteří často hledají ujištění, že výrobce opravdu dodržuje správné postupy,“ dodává.

Sedmdesát pět procent veškerého hliníku získaného z vytěženého bauxitu je stále v oběhu, tento kov hraje klíčovou roli při vytváření cirkulární ekonomiky. Společnost Ball se dostává do čela, co se týče průmyslového úsilí o výrazné zvýšení míry recyklace hliníkových nápojových plechovek v Evropě. V současné době se recykluje 75 procent hliníku. Při použití recyklovaného hliníku se dosahuje 95procentní úspory energie oproti výrobě hliníku z nerecyklovaného materiálu a tím dopomáháme ke splnění globálních cílů týkajících se snižování uhlíkových emisí.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist