https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/svoboda-zvirat-uvadi-lzi-o-kampani-cirkusy-bez-zvirat-na-pravou-miru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Svoboda zvířat: Svoboda zvířat uvádí lži o kampani Cirkusy bez zvířat na pravou míru

5. března 2019 | Svoboda zvířat
Autor: Anna Bernátková, tel: 737 535 344
Tisková zpráva Svobody zvířat, Praha 5. 3. 2019
Mýty vs. fakta - tak zní název nejnovější informační série, kterou Svoboda zvířat spouští na sociálních sítích v rámci své kampaně Cirkusy bez zvířat. Jejím cílem je uvést na pravou míru některé mýty, lži a polopravdy o kampani Cirkusy bez zvířat, která usiluje o prosazení zákazu využívání volně žijících druhů zvířat v cirkusech.

Svoboda zvířat se rozhodla vytvořit informační sérii Mýty vs. fakta poté, co v průběhu kampaně Cirkusy bez zvířat padla na adresu kampaně nebo ochránců zvířat řada nepravd. Na dvě desítky mýtů, vůči nimž se Svoboda zvířat vymezuje, bude zveřejňována v průběhu celého března a dubna na sociálních sítích Facebook, Instagram a Twitter.

„Pro sérii Mýty vs. fakta jsme vybrali nejčastěji šířené „hoaxy“, jako například tvrzení, že cirkusy přispívají k ochraně ohrožených druhů zvířat. Falešná tvrzení a k nim jednoduše podaná odpovídající fakta uvádějící vše na pravou míru, jsou v hlavním příspěvku doplněna dalším vysvětlením v komentářích tak, aby všechny informace byly jednoduché a zároveň srozumitelné pro širokou veřejnost,“ říká Anna Bernátková ze Svobody zvířat.

Svoboda zvířat si od informační kampaně Mýty vs. fakta slibuje jednak to, že mýty kolem kampaně Cirkusy bez zvířat budou uvedeny na pravou míru, a současně že se téma chovu volně žijících zvířat v cirkusech dostane ještě více do povědomí široké veřejnosti, která kampaní získá nové a důležité informace týkající se dané problematiky.

Přijetí zákona zakazujícího využívání alespoň volně žijících druhů zvířat v cirkusech má už nyní u české veřejnosti širokou podporu. Průzkum veřejného mínění od agentury Focus ze září loňského roku ukázal, že jej schvaluje 74 % dotazovaných. Volání společnosti po cirkusech bez zvířat je celosvětový trend. Počet evropských států, ve kterých platí úplný zákaz využívání všech druhů či všech volně žijících druhů zvířat v cirkusech, se nedávno rozrostl na 15: Belgie, Bosna a Hercegovina, Estonsko, Chorvatsko, Irsko, Kypr, Lucembursko, Makedonie, Malta, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovinsko a Srbsko.

Všechny vizuály k informační sérii jsou Vám k dispozici zde-https://1url.cz/uMFBi

Více informací najdete na: www.svobodazvirat.cz, www.cirkusybezzvirat.cz
Kontaktní osoby: Lucie Hemrová, 720 415 887, lucie.hemrova@svobodazvirat.cz; Anna Bernátková, 737 535 344, anna.bernatkova@svobodazvirat.cz; David Gardáš, 736 651 005, david.gardas@svobodazvirat.cz
Anna Bernátková, tel: 737 535 344 tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist