https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/system-evidence-odpadu-v-hlasne-trebani-uspel-v-soutezi-zlaty-erb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

meneodpadu: Systém evidence odpadů v Hlásné Třebaňi uspěl v soutěži Zlatý erb

8. února 2019 | meneodpadu
Autor: Filip Poštulka, tel: 724104295
V silné konkurenci získala Hlásná Třebaň druhé místo v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba. „Velmi nás těší, že porotci ocenili právě službu, která výrazně pomáhá ke snižování odpadů v obci,“ uvádí místostarosta Hlásné Třebaně Vnislav Konvalinka a dodává: „ocenění je pro nás důkazem, že jsme se v případě odpadového hospodářství vydali správným směrem.“ V Hlásné Třebani byl chytrý systém elektronické evidence odpadů ECONIT spuštěn v dubnu roku 2018. Společně s tím obec zavedla pohodlný systém sběru tříděného odpadu dům od domu. Občané pravidelně získávají na obecním úřadě zdarma pytle a etikety s QR kódy, které obsahují informaci o dané domácnosti a druhu odpadu. Tyto kódy pak lepí na pytle s tříděným odpadem. V obci se třídí zvlášť do pytlů papír, plast a sklo, které se sváží pravidelně každých 14 dní. Systém v obci výrazně zvýšil vytříděnost odpadů a Hlásná Třebaň díky tomu ušetřila.

O soutěži Zlatý Erb: Je soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Dvacátého prvního ročníku soutěže Zlatý erb se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos opět zapojilo všech 14 krajů České republiky.

O systému ECONIT: Hardwarová část systému představuje nástroje na sběr dat – tedy čtečky, které načítají kódy, a ta softwarová zase pracuje s daty. Systém je přizpůsobený přesně potřebám daných obcí. Těm přináší dokonalý přehled nad odpady, a tak i úspory. ECONIT do obcí zavádí společnost JRK Česká republika, která nabízí nápaditá řešení, jak u nás zlepšit nakládání s odpady.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist