https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/temer-2-miliony-na-podporu-biodiverzity
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Téměř 2 miliony na podporu biodiverzity

29. června 2016 | MŽP ČR
Autor: Jana Taušová, tel: 267 122 944, 739 242 379
1 919 000 korun poskytne Ministerstvo životního prostředí na zastřešení projektů podporujících biodiverzitu. Konkrétně půjdou dotace na mapování a monitoring druhů i biotopů, na drobné managementové zásahy posilující ochranu ohrožených druhů a péči o krajinu.

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo 2. výzvu v rámci Programu na podporu projektů nestátních neziskových organizací na léta 2016 – 2020, Podprogramu na podporu koordinačních projektů v ochraně přírody a krajiny v roce 2016, pro nevládní organizace na koordinaci drobnějších projektů podporujících ochranu biodiverzity. Jde o prostředky, které nebyly využity v rámci letošní 1. výzvy s celkovou alokací 5 milionů korun.

Vypsané dotace lze použít na posílení činnosti spolků a obecně prospěšných společností, které zastřeší zejména lokálně významné projekty realizované nestátními neziskovými organizacemi. Příjem žádostí končí 29. 7. 2016 ve 14 h.

V roce 2015 bylo do tohoto programu v rámci podpory biodiverzity zapojeno celkem 89 neziskových organizací a uskutečněno 192 dílčích projektů. Díky alokovaným 5 milionům korun tak bylo podpořeno např. mapování mokřadů ve spolupráci s veřejností, transfery obojživelníků přes migrační bariéry, aktivity na podporu hnízdních příležitostí dravců a zpěvných ptáků, ochrana kolonií netopýrů a dále terénní exkurze pro veřejnost. V rámci podpory pozemkových spolků bylo realizováno 34 projektů k zajištění praktické péče o pozemky cenné z hlediska ochrany přírody a krajiny.

Další informace: www.mzp.cz/cz/projekty_nno_2016_druha_vyzva_vysledky
Jana Taušová, tel: 267 122 944, 739 242 379 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist