https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/temer-4000-vytisku-mapy-pamatnych-a-vyznamnych-stromu-prahy-je-rozdano
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Agentura Koniklec, o. p. s.: Téměř 4000 výtisků mapy památných a významných stromů Prahy je rozdáno

22. září 2017 | Agentura Koniklec, o. p. s.
Autor: David Kunssberger, tel: 777239238
Agentura Koniklec, o. p. s. vydala za podpory Hlavního města Prahy unikátní tištěnou mapu pražských památných a významných stromů. V mapě, která má v rozloženém stavu formát A1, je zachyceno více než 200 památných stromů na území hlavního města a dále též přes stovku stromů významných, tedy takových, které jsou spojeny s nějakou historickou událostí nebo slavnou osobností.
„Mapa může posloužit jako námět pro plánování výletů do pražské přírody. Její nespornou výhodou je, že zachycuje památné a významné stromy na celém území hlavního města“, říká autor mapy a dendrolog Aleš Rudl, provozovatel internetových stránek prazskestromy.cz.
Mapa obsahuje také základní prvky turistické vrstvy, které jsou, včetně samotného základu, potlačeny tak, aby výrazně vyniklo hlavní téma mapy. Formát mapy i její měřítko 1: 38 000 je hraničním kompromisem mezi praktickou využitelností v terénu a přehledností.
„Zájem o toto mapové dílo předčil naše očekávání a většina ze 4000 výtisků mapy tak byla rozdána ještě počátkem léta a posloužila tak Pražanům i návštěvníkům Prahy v hlavní turistické sezoně. Velkou výhodou mapy je, že ve slovním popisu obsahuje přesné informace o umístění stromů. , říká ředitel Agentury Koniklec Mirek Lupač. Mapa byla zpřístupněna zájemcům v řadě informačních středisek městských částí, pražských ekocentrech a také v informačním centru Klubu českých turistů.
Pražané i návštěvníci města se mohou vydat na příjemnou podzimní procházku s novým cenným pomocníkem provázejícím po pražských stromech. Nejsnáze mohou mapu získat v informačním centru pražského magistrátu na Mariánském náměstí, nebo si o ní napsat na adresu agentura@koniklec.cz
David Kunssberger, tel: 777239238 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist