https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tendr-na-autobusovou-dopravu-ma-byt-vyhlasen-v-dubnu-jeho-pripravu-zajisti-zkusena-firma
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Tendr na autobusovou dopravu má být vyhlášen v dubnu. Jeho přípravu zajistí zkušená firma

9. ledna 2018 | Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj vybral v tendru poskytovatele právních služeb pro přípravu tendru na zajištění veřejné autobusové dopravy. Uchazeči podali tři nabídky, z nichž nejnižší se dostala na částku 847 tisíc korun včetně DPH.

„Je to důležitý krok k tomu, abychom mohli letos v dubnu vyhlásit tendr na zajištění linkové autobusové dopravy v našem kraji. Vítězný administrátor má již zkušenosti s přípravou stejné zakázky pro Jihomoravský kraj, což považuji za velice pozitivní signál pro cestující i samotné dopravce,“ hodnotí první náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Administrátor má podle smlouvy od jejího podepsání lhůtu sto dní na přípravu tendru, jehož účelem bude výběr autobusových dopravců na dalších deset let.

Královéhradecký kraj má od 1. 1. 2017 zajištěnou dopravní obslužnost prostřednictvím smluv s dopravci, kdy tyto smlouvy byly uzavřeny v jednacích řízeních bez uveřejnění. Tímto postupem reagoval kraj na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který v roce 2016 zrušil tendr v hodnotě okolo 5,5 miliardy korun.

V režimu stávajících smluv je ale možné zabezpečit dopravní obslužnost jen na dobu nezbytnou pro výběr dopravců standardním zadávacím řízením.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist