Mgr.Kateřina Goroškov "> Terapeutická krmiva Grub Barf jako ideální volba pro různé typy psích a kočičích diet - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/terapeuticka-krmiva-grub-barf-jako-idealni-volba-pro-ruzne-typy-psich-a-kocicich-diet
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muniga s.r.o.: Terapeutická krmiva Grub Barf jako ideální volba pro různé typy psích a kočičích diet

24. dubna 2023 | Muniga s.r.o.
Autor: Mgr.Kateřina Goroškov, tel: 731613603
„V dnešní době se v ordinaci nejčastěji setkávám s onemocněními trávicího traktu, tedy různými průjmy a zvraceními, pak onemocněním zubů, hlavně zubním kamenem a zánětem dásní. Časté jsou také chronická selhání ledvin u koček a nemoci jater psů. Čím dál více se setkávám s tzv. civilizačními onemocněními, jako jsou alergie, astma nebo cukrovka. Při zvracení a průjmech lze vyčkat s návštěvou veterinárního lékaře, pokud má pes chuť k jídlu, pije, zvracení je občasné (max. 3–4× za den), průjem není krvavý a není intenzivní, a není zvýšená tělesná teplota do 39°C. Většina gastroenteritid lze vyléčit dietním krmením a přidáním probiotik a vlákniny do stravy,“ uvádí MVDr. Andrea Mertová z Veterinární ambulance AJAVet. „Dieta pro pacienty s onemocněním ledvin zůstává po celý život, jelikož ledviny nemají schopnost regenerace a je tedy nutné jim stravou odlehčit zejména snížením bílkovin a fosforu. Jaterní dieta se podává dle konkrétního onemocnění jater, někdy je to také celoživotní záležitost, u některých nemocí jen krátkodobá. Stejně tak u nemoci zažívacího traktu lze diety podávat jen nárazově při průjmech nebo pokud má některé zvíře tak citlivé zažívání či třeba alergii, že je nutné takto upravené krmení neustále. Preventivní podávání diet nemá smysl,“ dodává Andrea Mertová.

„Sama jsem si ověřila, jak může být strava zvířat nápomocná. Byla jsem chovatelkou amerického buldoka, který trpěl na různé kožní problémy, které mu způsobovala strava. Hledala jsem tedy alternativu výživy psů. V té době jsem narazila na výrobu BARFu a začala si jednotlivá meníčka vytvářet sama. Výsledek se dostavil prakticky hned a já jsem se do tohoto způsobu krmení doslova zamilovala. V té době se začal rodit můj sen, mít svou firmu, která by vyráběla to nejkvalitnější krmení. Na trhu je spousta výrobců, ale já jsem věděla, že chci ještě něco jiného,“ uvádí Simona Princová, majitelka společnosti na výrobu speciálních krmiv ŽRASO s.r.o. „Z toho důvodu jsem postupně vybudovala společnost, která nyní nabízí výrobky pod obchodní značkou GRUB. Hlavní devizou a firemní politikou je odlišnost nové suroviny, a hlavně absolutní čistota a kvalita vstupních surovin. Nepoužíváme žádné páchnoucí zbytky, ale suroviny určené k humánnímu užití. Droby odebíráme z Jatek Rosovice a ostatní maso výhradně ze společnosti Aspius. Zeleninu od soukromého distributora zeleniny a ovoce. Takto malé portfolio dodavatelů mi dovoluje absolutní kontrolu nad kvalitou surovin,“ dodává Simona Princová.

Dnes se velice používá k zavaření tzv. autokláv, kdy se maso vaří pod tlakem ve vysokých teplo-tách. Grub Barf vařená strava se sterilizuje při 115 stupních Celsia. A pokud se jedná o přípravu pokrmu pro závažnější zdravotní problém je Grub Barf v komunikaci s veterinářem.
Rekonvalescence ve dvou velikostech balení 220ml nebo 440ml

Šetrné krmivo pro psy po úrazu, operacích či po jiných zdravotních problémech, kdy je potřebné zvíře nastavit na klasickou stravu a je důležité, aby získalo zpět svou sílu a kondici. Pštrosí maso obsahuje vysoké množství L-Karnitinu, který významně urychluje hojení a regeneraci. Složení: pštrosí svalovina, hmyz, lososový olej, kukuřice, rýže, pivovarské kvasnice, vejce. Analytické slož-ky ve 440 ml: bílkoviny 13,88 %, sacharidy 3,87 %, tuk 2,12 %. Doporučená cena je 47Kč nebo 103Kč.
Jaterní dieta ve dvou velikostech balení 220ml nebo 440ml

GRUB BARF je dále ideální na protizánětlivé účinky trávicího ústrojí. Má regenerační účinek po úra-zech a nízký obsah tuků. Složení: Hovězí zadní, extrakt ostropestřce mariánského, měsíček lékař-ský, pivovarské kvasnice, kolagen, rýže. Analytické složky: Bílkovina celková 15,12 %, sacharidy 3,41 %, hrubý tuk 3,42 %. Doporučená cena je 39Kč nebo 95Kč.
Ledvinová dieta ve dvou velikostech balení 220ml nebo 440ml

Je sestavena tak, aby nezatěžovala nemocné či citlivé zvíře dávkami fosforu a čistila tak močové ústrojí od usazenin. Vhodné pro psy i kočky s chronickým i akutním zánětem ledvin a močových cest. Šetrně sestavená dieta, která nedráždí a léčí močové ústrojí psa. Složení: Drůbeží maso, loso-sový olej, divizna, brusinky, vejce, lněné semínko, mořské řasy, rýže. Analytické složky: Bílkovina celková 11,59 %, sacharidy 4,06 %, hrubý tuk 3,9 %, fosfor 0,162 %. Doporučená cena je 47Kč nebo 95Kč.
Beetles zažívací dieta ve dvou velikostech balení 220ml nebo 440ml

Jedná se o zažívací dietu pro Vaše miláčky vhodnou i pro zvířata s onemocněním IBD. Nezatěžuje organismus. Nabízí dostatečné množství vysoce stravitelných proteinů. Zároveň nabízí lehce stravi-telnou čistou bílkovinu, ve formě čerstvého hmyzu. Složení: drůbeží maso, hmyz, jablka, brambory, cuketa, rybí olej, pivovarské kvasnice. Analytické složky 440 ml: protein 12,17 %, tuk 5,51 %, uhlo-hydráty 2,19 %. Doporučená cena je 47Kč nebo 103Kč.

Výrobky GRUB BARF lze zakoupit v prodejnách sítí Happy ZOO, Zvěrokruh, Archa Řevnice, Ratio, Easy BARF, Krmím masem A dále na e-shopech www.grub-barf.cz, www.superzoo.cz, www.rohlik.cz, www.kosik.cz, www.krmimasem.cz, www.mall.cz, www.alza.cz. Nově pak také v síti vybraných prodejen Kaufland.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist