Karel Smetana "> Tesco spouští přihlašování do 14. kola grantového programu, opět podpoří 70 dobročinných projektů po celé ČR - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tesco-spousti-prihlasovani-do-14.kola-grantoveho-programu-opet-podpori-70-dobrocinnych-projektu-po-cele-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Tesco spouští přihlašování do 14. kola grantového programu, opět podpoří 70 dobročinných projektů po celé ČR

17. října 2023 |
Autor: Karel Smetana, tel: +420601505860
Společnost Tesco otevřela přihlašování do již 14. kola oblíbeného grantového programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“, neziskovým organizacím rozdělí přes tři miliony korun. Až do pátku 3. listopadu mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty zaměřené na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí.

„Prostřednictvím unikátního grantového programu Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporujeme veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice již od roku 2016. Určen je především malým projektům, které se zasazují o pozitivní změnu okolního prostředí. Program je jedním ze způsobů, jak dlouhodobě podporujeme komunity a občanskou společnost v místech, kde působíme,“ vysvětluje Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Oblíbenost programu potvrzuje vysoký počet zaslaných přihlášek v minulém kole, do kterého se přihlásilo téměř 500 projektů. Za celou dobu trvání programu od roku 2016 přispělo Tesco na podporu místních organizací již 53 190 000 Kč, přihlásilo se celkem 7050 projektů a zákazníci organizacím udělili 32 761 342 hlasů.

Přihlašování projektů probíhá opět formou jednoduchého online formuláře, který je dostupný na webových stránkách společnosti Tesco.

O tom, které projekty postoupí do zákaznického hlasování, rozhodne odborný garant NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti. O konečném pořadí rozhodnou zákazníci Tesco pomocí žetonů na prodejnách, a to od 15. ledna 2024 do 11. února 2024. Vítězné organizace v 70 regionech získají po 45 000 Kč na uskutečnění svých projektů.

S grantovým programem úzce souvisí i čerstvá novinka Tesco komunitní dny, přímo v prodejnách bude firma ukazovat, jak konkrétně pomáhá místním komunitám v okolí provozoven.
Karel Smetana, tel: 420601505860
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist