Karel Smetana "> Tesco spustilo hlasování ve 13. kole projektu Vy rozhodujete, my pomáháme! Grantový program hlásí rekordní počet přihlášek - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tesco-spustilo-hlasovani-ve-13.kole-projektu-vy-rozhodujete-my-pomahame-grantovy-program-hlasi-rekordni-pocet-prihlasek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Tesco Stores ČR a.s: Tesco spustilo hlasování ve 13. kole projektu Vy rozhodujete, my pomáháme! Grantový program hlásí rekordní počet přihlášek

13. července 2023 | Tesco Stores ČR a.s
Autor: Karel Smetana, tel: +420601505860
V pondělí 1O. července začala hlavní fáze 13. kola grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Zákazníci mohou pomocí speciálních žetonů hlasovat ve všech prodejnách Tesco a rozhodnout o vítězných projektech v celkem 70 regionech. V rámci grantového programu zákazníci hlasují pro místní projekty, které jsou dle jejich názoru nejprospěšnější pro jejich komunity, a Tesco poté v závislosti na výsledcích hlasování poskytuje vítězným projektům finanční podporu. V aktuálním kole maloobchodník rozdělí 3 150 000 korun.
„I v ekonomicky nelehké době nepolevujeme v naší snaze podporovat místní komunity právě tam, kde provozujeme naše prodejny. Za 12 uplynulých kol programu jsme podpořili již 2 300 místních projektů částkou přesahující 50 milionů korun. Naše zákazníky skutečně zajímá, co se děje v jejich okolí a jak mohou sami rozhodnout o tom, která dobročinná organizace získá naši finanční podporu. Proto bylo od začátku programu odevzdáno přes 30 milionů hlasovacích žetonů, čímž se jedná o největší a nejrozsáhlejší iniciativu v oblasti zapojení zákazníků ve střední Evropě,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Unikátní grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme oceňuje veřejně prospěšné projekty neziskových organizací v celé republice již od roku 2016. V aktuálním kole grantového programu Tesco obdrželo rekordních 475 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 210 z nich na základě hodnocení odborného garanta NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a pozitivní dopad projektů na lokální komunitu. Vítězné organizace v 70 regionech získají 45 000 Kč na uskutečnění svých projektů.

„Financováním komunitních projektů vyjadřujeme podporu hodnotám solidarity a vzájemné pomoci. Je skvělé vidět, že je v občanském sektoru tolik iniciativních hybatelů, jak dokládá i letošní vysoký zájem o grant z programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Současně to poukazuje i na to, že na dobré záměry jsou peníze stále potřeba a v sektoru jich není dostatek. Díky Tescu se tak daří takové aktivity udržet,“ dodává Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

O konečném pořadí vítězů budou rozhodovat zákazníci Tesco do 6. srpna 2023 pomocí žetonů, které získají za každý nákup. Hlasovací žeton mohou vhodit do hlasovacích boxů za pokladnami a podpořit tak místní projekt, který je jim nejbližší. V každé prodejně se utkají o přízeň zákazníků vždy tři veřejně prospěšné projekty z daného regionu.

Více informací o soutěžních projektech získají zákazníci přímo na hlasovacím zařízení, kde jsou projekty představeny. Kompletní seznam soutěžních projektů najdou zákazníci na webových stránkách programu https://itesco.cz/pomahame/. Na webových stránkách mohou zároveň sledovat i průběžné výsledky hlasování, které bude Tesco zveřejňovat každý týden nejpozději ve čtvrtek v průběhu měsíčního hlasování. Celkové výsledky pak budou vyhlášeny nejpozději do 21. srpna 2023.
Karel Smetana, tel: 420601505860
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist