anna.bernatkova@svobodazvirat.cz "> Tisková zpráva: Paul McCartney Za pokusy bez zvířat - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tiskova-zprava-paul-mccartney-za-pokusy-bez-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Svoboda zvířat: Tisková zpráva: Paul McCartney Za pokusy bez zvířat

14. února 2022 | Svoboda zvířat
Autor: anna.bernatkova@svobodazvirat.cz, tel: 604 603 732
Dobrý den,

Sir Paul McCartney podporuje Evropskou občanskou iniciativu Za Evropu bez pokusů na zvířatech (Save Cruelty Free Cosmetics) a veřejně se tak vyslovil proti pokusům na zvířatech, stejně jako třeba známý komik Ricky Gervais. Kampaň, kterou v Čechách podpořil Ben Cristovao, Jana Stryková nebo Veronika Čermák Macková tak díky slavným osobnostem získává na síle i v zahraničí.

Další informace naleznete v tiskové zprávě níže.

S pozdravem

Ing. Anna Bernátková
zástupkyně koordinátorky kampaně Za pokusy bez zvířat
Svoboda zvířat Plzeň, z.s.
Lublaňská 18
120 00 Praha 2

tel. 604 603 732

www.svobodazvirat.cz


Sir Paul McCartney je znovu a hlasitě slyšet: „Žádné zvíře nesmí trpět kvůli rozmarům lidské krásy!”

Dlouholetý zvířecí spojenec Sir Paul McCartney podporuje Evropskou občanskou iniciativu Za Evropu bez pokusů na zvířatech[1] (Save Cruelty Free Cosmetics) a veřejně se tak vyslovil proti pokusům na zvířatech, stejně jako třeba známý komik Ricky Gervais[2]. Kampaň, kterou v Čechách[3] podpořil Ben Cristovao, Jana Stryková nebo Veronika Čermák Macková tak díky slavným osobnostem získává na síle i v zahraničí.

Celé McCartneyho prohlášení je následující:

„Všichni jsme si mysleli, že boj už dávno skončil, že pokusy na zvířatech kvůli kosmetice v Evropě jsou minulostí, ale opak je bohužel pravdou. Evropská agentura pro chemické látky (ECHA) nadále požaduje zneužití tisíců králíků, potkanů, ryb a dalších zvířat při testech kosmetických přísad.
To ale můžete zastavit i Vy - žádné zvíře by nemělo trpět kvůli rozmarům lidské krásy! Jste-li občanem EU, přidejte se na www.ZaPokusyBezZvirat.cz[1] a podepište občanskou iniciativu proti pokusům na zvířatech. Vám podepsání petice nepotrvá déle než minutu – ale pomůže zachránit životy zvířat.”

McCartney tak svým milionům fanoušků ukazuje nejen to, že jsou tisíce zvířat stále nuceny vdechovat nebo požívat chemikálie při testech požadovaných Evropskou agenturou pro chemické látky. Poukazuje také na to, že zákaz testování na zvířatech v EU – který inspiroval ke změně legislativy země po celém světě – je v ohrožení kvůli novým požadavkům na pokusy na zvířatech. A to i přestože se jim dá úspěšně vyhnout, neboť testované látky byly bezpečně používány jako přísady už léta. Kromě toho existuje celá řada funkčních metod pokusů bez zvířat, které často přináší přesnější výsledky než testy na zvířatech.

Složky, jenž podle chemické agentury musí být znovu testovány, jsou prodávány po celém světě. Ovlivňuje to možnost výběru každého z nás - miliony lidí tak v EU přichází o možnost koupit si kosmetiku netestovanou na zvířatech. Proto je důležité, aby se ke kampani[1], kterou v ČR vede Svoboda zvířat, připojilo co nejvíce lidí a podpořilo nejen obrovské množství zvířat, ale také svou možnost volby soucitného světa.

Neváhejte se obrátit na Annu Bernátkovou, tel: 604 603 732, e-mail: anna.bernatkova@svobodazvirat.cz.

Více informací: www.svobodazvirat.cz


[1] Za pokusy bez zvířat https://www.zapokusybezzvirat.cz/
[2] Ricky Gervais o pokusech na zvířatech https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/ricky-gervais-animal-lab-test-experiment-ban-b1889518.html
[3] Příspěvek - video s osobnostmi https://www.facebook.com/Svobodazvirat/posts/4374673539267932
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist