https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/to-nejlepsi-z-narodnich-parku-cr-je-k-videni-v-krtku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: To nejlepší z národních parků ČR je k vidění v Krtku

1. března 2017 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Navštívit v jednom dni všechny české národní parky není reálné, to nejzajímavější z nich je právě nyní k zhlédnutí ve vrchlabském Krtkovi. Společná výstava všech českých národních parků je k vidění až do 6. dubna 2017 každé úterý od 15 do 18 hodin.

Své místo ve výstavních prostorách krkonošského centra environmentálního vzdělávání Krtek dostaly kromě Krkonošského národního parku a NP České Švýcarsko především dva loňští jubilanti, kterými jsou se čtvrtstoletím existence NP Šumava a NP Podyjí. Jejich výroční výstavy včetně 3D exponátů a lentikulárních srovnávacích snímků se podělily o největší výstavní sál. Krkonoše a České Švýcarsko doplňují soubornou výstavu fotografiemi toho nejlepšího, co je v obou parcích k vidění.

"K dědictví každého národa neodmyslitelně patří jeho kultura - výdobytky lidské mysli i pozůstatky stavební činnosti. Českou krajinu s jejími nezaměnitelnými rysy a přírodními unikáty, které chrání právě národní parky, je také třeba bezpodmínečně vnímat nejen jako české dědictví, ale i odkaz budoucím generacím," říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Unikátnost krkonošské arkto-alpínské tundry, šumavského horského smrkového lesa a ledovcových jezer, hlubokých podyjských říčních kaňonů a pískovcového území Českého Švýcarska dalece přesahuje hranice naší země. Také v evropském kontextu byste jen stěží hledali stejné i jen podobné kouty dosud divoké přírody. Ve vrchlabském krtku můžete nahlédnout do zákoutí nejcennějších oblastí České republiky jako do otevřené knihy.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist