https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/top-09-podporuje-zelenou-dohodu-pro-evropu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: TOP 09 podporuje „Zelenou dohodu pro Evropu“

12. prosince 2019 | TOP 09
Autor: Lenka Brandtová
Předsednictvo TOP 09 dnes přijalo usnesení, kterým podporuje snahu Evropské komise zlepšit životní prostředí a klima. Europoslanci TOP 09 Jiří Pospíšil a Luděk Niedermayer budou „Zelenou dohodu pro Evropu“ aktivně podporovat v Evropském parlamentu.


Text usnesení:

TOP 09 byla vždy na straně ochrany životního prostředí a klimatu, tedy ochrany našich životních zdrojů. Proto vítá komisí EU k diskusi připravený materiál „Zelená dohoda pro Evropu“.

TOP 09 považuje při prosazování ochrany životního prostředí a klimatu z úrovně Evropské unie za klíčové tyto tři základní předpoklady.


Odpovědnost

Je to úkol, který přesahuje jednu generaci a jako takový musí vycházet z reálných podmínek stavu našeho prostředí, společnosti a mít realistické rozložení v čase. Uvědomujeme si, že nekonání způsobuje mnohem vyšší náklady pro budoucí generace.


Příležitost

Ochrana životního prostředí a klimatu je příležitostí nejenom pro zkvalitnění života, ale i pro vytvoření nových pracovních míst, uplatnění nových technologií a výrazné zvýšení investic do výzkumu a inovačního potenciálu naší země. Také je to příležitost pro zvýšení naší konkurenceschopnosti.


Solidarita

Vítáme navrhovaný Fond pro spravedlivou transformaci. Musí pomoci těm, které bude přechod stát větší úsilí a také zaručit, že nikdo oprávněný nebude opomenutý. Stejný princip platí i pro slabší vrstvy společnosti, pro které připravované změny nesmí znamenat zhoršení životních podmínek.

Kongres Evropské lidové strany (ELS) již dříve přijal rezoluci o klimatu, která stanovuje konkrétní návrhy, jak čelit změnám klimatu a chránit životní prostředí. Na vzniku rezoluce se podíleli i experti TOP 09 na životní prostředí. ELS si klade za cíl snížit emise skleníkových plynů o 50 procent do roku 2030 a do roku 2050 mít uhlíkově neutrální Evropu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JD

Jindřich Duras

14.12.2019 11:44
No, zaplať Bůh, konečně rozumný přístup (a text) od nějaké politické strany!
Děkuji
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist