https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/top-09-s-liberalne-ekologickou-stranou-zahajili-volebni-kampan
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP09 Královéhradecký kraj: TOP 09 s Liberálně ekologickou stranou zahájili volební kampaň

Společnou volební kampaň v Královéhradeckém kraji zahájili TOP 09 a Liberálně ekologická strana představením programu, rozpočtu i vizuálu kampaně. Lídrem kandidátky je lékař a poslanec Leoš Heger. Do Senátu v obvodě Jičín zároveň kandiduje lesník a místostarosta Dymokur Tomáš Czernin.

Co strany nabízejí a jakým směrem chtějí kraj vést, popisují ve společném krajském programu. Stěžejními tématy jsou zdravotnictví, doprava a obnova venkova. „Jedním z nejproblematičtějších míst v celém kraji je Oblastní nemocnice Náchod, která je nehodna stavu zdravotnictví v naší zemi. Jsme přesvědčeni, že by měla být zrekonstruována,“ vzkázal kandidát na hejtmana Leoš Heger.

„Celá kampaň je projektovaná na částku 1,2 milionu korun. TOP 09 je jednou z prvních stran, která zavedla transparentní účet. Ten se pravidelně aktualizuje a kdokoli do něj může nahlédnout,“ uvedl v úvodu předseda krajské organizace a dvojka kandidátní listiny Aleš Cabicar.

Petr Hrubý, starosta obce Vítězná a místopředseda krajské organizace LES poukázal na hlavní důvody spolupráce s TOP 09. „Náš program je téměř totožný s programem TOP 09. Stěžejním tématem je pro nás sledování a monitorování těžby břidlicových plynů v kraji,“ uvedl. Vyzdvihl také nenásilný a pozitivní přístup při vedení kampaně.

Na konferenci nechyběl ani kandidát do Senátu pro volební obvod Jičín a místostarosta obce Dymokury Tomáš Czernin. „Já se věnuji zemědělství. Musím tedy do půdy vracet vše, co si vezmu. Myslím si, že takto se má dělat i politika.“

TOP 09 a LES také představily dvojici vizuálů, kterými budou poutat pozornost po celém kraji. Na prvním je kandidát na hejtmana Leoš Heger s heslem „Svoboda a odpovědnost jsou pilířem zdravé společnosti“ spolu s volebním webem www.KandidatNaHejtmana.cz. Na druhém, stylizovaném banneru se Krakonoš obrací na voliče slovy „Náš kraj potřebuje Váš hlas“. V rámci kontaktní kampaně se uskuteční výstup na Sněžku za účasti náčelníka Horské služby Krkonoše Adolfa Klepše a průjezd celým krajem na motorkách.

Předvolební kampaň TOP 09 s podporou starostů, Liberálně ekologické strany a nezávislých bude doprovázena dobročinností. V nejbližších dnech bude spuštěna nová sportovní aplikace na sčítání kilometrů, které voliči a kandidáti urazí. Započítávat se bude běh, chůze i jízda na kole. „Hýbat se budeme pro zdraví i pro dobrou věc. Pokud společně zvládneme trasu, která se v kilometrech rovná cestě z Prahy do Moskvy, nebo dokonce do Pchjongjangu, TOP 09 věnuje peníze na projekt Paměť národa. Spojit dnes populární sport s kampaní, ale také s dobročinností, je nejlepší vklad do budoucnosti,“ řekl o novince kandidát na hejtmana pro Královéhradecký kraj a místopředseda TOP 09 Leoš Heger.

Volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu se budou konat 7. a 8. října 2016.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist