https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/top-09-vyzyva-ceskou-vladu-aby-nabidla-pomoc-australii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: TOP 09 vyzývá českou vládu, aby nabídla pomoc Austrálii

7. ledna 2020 | TOP 09
Autor: Lenka Brandtová
Předsednictvo TOP 09 dnes přijalo usnesení, kterým vyzývá vládu České republiky, aby nabídla a poskytla pomoc Austrálii, která je již několik měsíců sužována požáry. Tyto požáry, které postihly hlavně jihovýchod Austrálie, si už od října vyžádaly 24 obětí a oheň sežehl již více než pět milionů hektarů země.

„V Austrálii jsme svědky obrovské přírodní katastrofy, která stála již životy půl miliardy živočichů a hrozí, že některé vzácné druhy mohou být vyhubeny úplně. Je to další drastické potvrzení, že změnu klimatu není možné dále přehlížet a zlehčovat,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Text usnesení:
Předsednictvo TOP 09 vyzývá vládu České republiky, aby projevila svou solidaritu a nabídla pomoc Austrálii, která čelí nepředstavitelné přírodní katastrofě.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist