https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tramvajova-sit-se-docka-zvyseni-stability-provozu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Tramvajová síť se dočká zvýšení stability provozu

4. listopadu 2019 | Hl. město Praha
Pražští radní na pondělním zasedání rozhodli o zvýšení operativnosti při neočekávaných událostech u tramvajové sítě v širším centru Prahy. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) nyní prověří místa, kde by bylo nejlepší vybudovat odstavná kolejiště a nová obratiště pro zvýšení plynulosti kolejové dopravy v hlavním městě u plánovaných výluk a mimořádných událostí. Do budoucna pak zajistí projekční přípravu a jejich výstavbu.

„Byť dopravní podnik s ROPIDem v běžném provozu zajišťují plynulý provoz tramvají, při neočekávaných událostech nebo u plánovaných výluk je často náročné najít optimální řešení odklonů. Právě s tím pomůže budování nových obratišť a odstavných kolejí přednostně v lokalitách, kde tato infrastruktura zcela chybí, nebo je nedostatečná. Jedná se například o oblast Smíchova, Malé Strany, Nového Města, Žižkova a Vinohrad,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Tramvajová síť v Praze patří k nejrozsáhlejším systémům svého druhu na světě a absolutní prvenství drží v intenzitě provozu tramvajových spojů v centrálních úsecích a křižovatkách. Současné vedení Prahy plánuje stávající systém dále rozvíjet novými tramvajovými tratěmi a k tomu je potřeba budovat také podpůrnou infrastrukturu celé sítě.

„Moderní město se nerozvíjí bez vysokokapacitní, komfortní a ekologické formy dopravy, kterou tramvaje bezesporu jsou, a tu musíme podporovat všemi možnými prostředky,“ dodal Scheinherr. Nyní jsou v centru tratě využívány především pravidelnými linkami a jediným dosud využitelným obratištěm v centru města je pouze smyčka Těšnov.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist