Olga Růžičková "> Třeboňská záchranná stanice zve na výpravu za sovím houkáním - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/trebonska-zachranna-stanice-zve-na-vypravu-za-sovim-houkanim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český nadační fond pro vydru: Třeboňská záchranná stanice zve na výpravu za sovím houkáním

14. února 2022 | Český nadační fond pro vydru
Autor: Olga Růžičková, tel: 775588932
Třeboňská záchranná stanice pro volně žijící živočichy pořádá v sobotu 19. 2. 2022 výpravu za sovím houkáním. Na Pergole u sv. Víta nedaleko Třeboně se lidé od 16 hodin mohou těšit na setkání s ochočeným puštíkem Bíbou a společnou vycházku za sovími hlasy. Akce se nekoná v případě silného větru, deště či sněžení. Pořádnou obuv, teplé oblečení a baterku s sebou!

V sobotu 19. února se v Třeboni uskuteční podvečerní setkání se sovami. Stačí doputovat v 16 hodin k Pergole u sv. Víta, kde se lidé setkají s průvodci z Třeboňské záchranné stanice. Předjaří a brzké jaro jsou typickým obdobím, kdy se můžeme ve večerní krajině stát svědky sovích námluv. Únor je vhodnou dobou na výpravu za sovím houkáním, chceme-li uslyšet například duety naší největší sovy výra velkého, volání puštíka obecného nebo typické "pupupupu" roztomilého sýce rousného. Jedná se o druhy, které se na Třeboňsku hojně vyskytují, a tak doufáme v setkání alespoň s jedním z nich i v okolí Pergoly, vysvětluje Martina Němcová ze záchranné stanice. Příchozí se mohou těšit nejen na poutavé vyprávění a zajímavosti ze sovího světa, ale také na blízké setkání s naším ekovýchovným pomocníkem, ochočeným puštíkem Bíbou. Se setměním se potom společně vypravíme na krátkou vycházku za hlasy divokých sov, láká k večernímu dobrodružství jedna z průvodkyň. Nutnosté je vybavit se vhodnou obuví a teple se obléci, neboť sovy houkají i za dosti mrazivých večerů. Hodit se bude také baterka. Pouze v případě silného větru, deště či sněžení, bychom vycházku museli zrušit, neboť v takovém počasí jsou i soví obyvatelé lesa schovaní někde v závětří a uslyšet tak obvykle nelze nic, doplňuje na závěr důležitou informaci Martina.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist