Mgr. Eva Slezáková "> Tři města se spojila pro zelenou vizi: Sledování kvality ovzduší umožňuje získat finanční prostředky na ozelenění - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tri-mesta-se-spojila-pro-zelenou-vizi-sledovani-kvality-ovzdusi-umoznuje-ziskat-financni-prostredky-na-ozeleneni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Tent Air: Tři města se spojila pro zelenou vizi: Sledování kvality ovzduší umožňuje získat finanční prostředky na ozelenění

18. dubna 2023 | Tent Air
Autor: Mgr. Eva Slezáková, tel: 603471632

Tři města se spojila pro zelenou vizi: Sledování kvality ovzduší umožňuje získat finanční prostředky na ozelenění

Města Mělník, Zdiby a Ústí nad Labem se zapojila do inovativního projektu financovaného z Norských fondů, Tent Air, který má za cíl sledovat kvalitu ovzduší pomocí moderní senzorové technologie. Tento pokročilý systém umožňuje měření kvality ovzduší v reálném čase v různých částech města, což poskytuje přesné informace o zdrojích znečištění.
Díky těmto výsledkům mohou města identifikovat konkrétní zdroje znečištění a vytvořit akční plány, které pomáhají zlepšit kvalitu ovzduší v daných oblastech. Tyto plány nejsou jen dalším povrchním řešením, ale jsou vytvářeny na základě přesných dat a výsledků z měření.
V praxi to znamená, že díky projektu Ten Air se města Mělník, Zdiby a Ústí nad Labem rozhodla podniknout kroky pro ozelenění měst a zlepšení kvality ovzduší. Město Mělník již díky tomu mohlo v Norských fondech žádat na některá zelená opatření, která v akčním plánu určitě budou. Konkrétně město Mělník žádalo na výsadbu stromů v hodnotě 11 milionů Kč. Zdiby využily výzvy Norských fondů a zažádaly o dotaci na výsadbu zeleně přes 20 milionů Kč. S výsadbou budou moci začít již tento rok.
Ozelenění měst má velký význam nejen pro zlepšení kvality ovzduší, ale také pro celkové zlepšení životního prostředí. Stromy a rostliny mají pozitivní vliv na zdraví obyvatel, snižují teploty v horkých letních dnech a přispívají k omezení efektu tzv. "městského ostrova tepla". Navíc, zelené plochy zvyšují estetiku měst a mají pozitivní vliv na psychické zdraví obyvatel.
Projekt Ten Air tedy nejen pomáhá městům identifikovat zdroje znečištění a vytvářet akční plány pro zlepšení kvality ovzduší, ale také podporuje iniciativy pro ozelenění měst a zlepšení životního prostředí. Ten Air ukazuje, že spolupráce univerzit, firem a měst může přinést skutečné změny a zlepšit kvalitu životní prostředí.
vice zde: www.tentair.cz Za tým projektu TENT AIR Jana Panáčková, koordinátor

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist