https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tulipanovy-mesic-2019-aneb-privolejme-s-jarem-nadeji-i-pro-onkologicky-nemocne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Amelie, z.s.: Tulipánový měsíc 2019 aneb přivolejme s jarem naději i pro onkologicky nemocné

25. února 2019 | Amelie, z.s.
Autor: Tereza Žílová, tel: 731610060
Tulipánový měsíc je na prvním místě akce plná skutečných i namalovaných tulipánů, kterými Amelie a její dobrovolníci vyzdobují onkologické ambulance i lůžková oddělení nemocnic. O výzdobu se každý rok starají zejména základní školy. „Děti malují a nejrůznějšími technikami vyrábějí tulipány a nejen tulipány. Obrázky posílají i různá zájmová sdružení. Loni i jeden místní klub dobrovolných hasičů. Mnohé výtvory jsou opravdu krásné,“ říká arteterapeutka a ředitelka Amelie Michaela Čadková Svejkovská. Mnoho zážitkových kurzů, seminářů, společenských setkání se odehrává v Centrech Amelie v Praze, Liberci, Olomouci a Rakovníku, ale nemalý počet akcí se chystá i ve veřejném prostoru.

Ve spolupráci s internetovým květinářstvím Florea, které každý rok nabízí benefiční kytice tulipánů a třicet procent z prodeje vždy věnuje Amelii, se letos v termínu 14. – 16. března budou tulipány také sázet a prodávat v Obchodním centru Chodov. „Loni se vybralo 38 tisíc korun a věřím, že letos to bude ještě víc,“ říká majitelka květinářství Florea Kateřina Hemerle. “Zároveň se můžete přijít pokochat krásou tulipánů a růží na velkolepou výstavu v Karolinu od pátku 15.3. do neděle 17.3.2019. Výstava je otevřena zdarma široké veřejnosti a bude opravdu krásná,“ dodává paní Hemerle.

„Podle národních onkologických programů, Světové zdravotnické organizace i doporučení EU je psychosociální podpora integrální součástí péče o lidi, kterým byla diagnostikována rakovina, a přispívá k větší účinnosti léčby,“ doplňuje Čadková Svejkovská.

I v této souvislosti Amelie plánuje 25. 3. 2019 od 17.00 hodin v Městské knihovně v Praze bezplatnou veřejnou diskusi k projekci dokumentárního filmu „Rakovina je šok“, kde o své nemoci mluví pět žen, veřejně známých osobností. Na projekci naváže debata s onkoložkou Alexandrou Aschermannovou.

V roce 2018:
Vyzdobeno 26 oddělení ve dvanácti nemocnicích
Na výzdobě se podílelo přes 3 000 lidí
V nemocnicích proběhlo 9 akcí, v Centrech Amelie dalších 15
Zapojilo se 73 institucí (zejména škol)
Akce svítila z 91 citylights v Praze
V metru a dalších dopravních prostředcích MHD viselo 2 880 plakátů
Rozdalo se 6 000 letáků

Tulipánový měsíc potřebu komplexní péče zviditelňuje. Zároveň jím ale Amelie a všichni zúčastnění dávají vzkaz nemocným, že nejsou sami a že jsou kolem nich lidé a organizace, kteří jim mohou účinně pomoci, v praxi se tak naplňuje motto „Přivolejme s jarem i naději“.
Více se dozvíte na www.amelie-zs.cz

Kontakt: Tereza Žílová
tereza.zilova@amelie-zs.cz
tel: 731 610 060

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist