https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tyden-nemecko-ceskych-akcnich-dnu-v-hofu-zavrsi-v-nedeli-21-kvetna-den-pratelstvi-v-nabidce-je-vyhodne-jizdne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Týden německo-českých akčních dnů v Hofu završí v neděli 21. května Den přátelství, v nabídce je výhodné jízdné

16. května 2017 | České dráhy
Historie, tradice, kultura, cestovní ruch i rekreační a sportovní vyžití jsou na programu prvních německo-českých dnů v Hofu. Uskuteční se ve dnech 15. – 21. května a mají přispět nejen k prohloubení sousedských vztahů mezi Hofem, Chebem a Aší, ale i k propagaci nedávno obnoveného přímého železničního spojení mezi těmito městy. V neděli 21. května se uskuteční v Hofu Den přátelství. Návštěvníci z České republiky můžou do Hofu pohodlně dojet přímými vlaky z Chebu a Aše.

„Pro cestující je v neděli 21. května připravená výhodná nabídka jízdného. Jízdenka PROMO Cheb – Hof bude stát 100 Kč a opravňuje k libovolnému počtu jízd v úseku Cheb – Aš – Selb-Plößberg – Hof Hbf a zpět v osobních vlacích dopravců ČD a Oberpfalzbahn / Die Länderbahn. Navíc až tři děti od 6 do 15 let pojedou v rámci nabídky PROMO Cheb – Hof v doprovodu dospělého bezplatně,“ upřesnil Vladimír Omelka, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Karlových Varech. Ve 13 hodin se na nádraží v Hofu uskuteční slavnostní křest motorové jednotky LINT, která ponese jména měst Cheb a Hof.

Na nádraží a u kašny s koulí (Kugelbrunnen) uvítají hosty němečtí a čeští průvodci, kteří poskytnou informace k programu. Po třinácté hodině budou zdarma pendlovat autobusy do centra města a dále k jezeru Untreusee a průmyslové zóně Moschendorf. Od 16:55 spojí pendlující autobus centrum / vnitřní město (Innenstadt) s hofským nádražím.

Připravený program zahrnuje divadlo se simultánním tlumočením, dvoujazyčné prohlídky k tématu uměleckých řemesel v hofských kostelích, ale také krátké místní koncerty a vodní sporty na hofské řece Sále a na jezeru Untreusee.

Součástí programu bude i speciální výstava k železniční trati Hof – Aš. Představí důležité železniční spojení, které bylo od roku 1945 do roku 2015 přerušeno, a také historii železničních stanic podél této trati. Spojení mezi západočeským Chebem a hornofalckým Hofem bylo obnoveno v prosinci 2015. Jízdní řád nabízí devět párů vlaků denně.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist