https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tym-babis-tok-nefunguje-fakta-je-z-necinnosti-usvedcuji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Tým Babiš-Ťok nefunguje. Fakta je z nečinnosti usvědčují

3. října 2017 | ODS
Komentář předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury k výstavbě dálnic a návrhům na její zrychlení.

Zažíváme největší ekonomický růst za poslední dekádu a přitom na stavbu silnic a dálnic jde v poměru k výdajům státního rozpočtu nejméně peněz za posledních 7 let. Vláda předstírá, že investuje do dopravní infrastruktury, ale fakta mluví jinak. Mezi roky 2013 a 2017 vzrostly investice do výstavby dopravní infrastruktury z 23,7 mld. Kč na 23,9 mld. Kč, tedy o pouhých 200 mil. Kč, přitom celkové výdaje státního rozpočtu ve stejném období vzrostly o téměř 200 mld. Kč.

Zatímco v minulém volebním období, které bylo poznamenáno ekonomickou krizí, bylo zprovozněno téměř 80 km dálnic a rychlostních silnic, v tomto období to bude necelá polovina.

Tým Babiš-Ťok nefunguje. Je neuvěřitelná drzost hnutí ANO, že toto téma otevírá a z nečinnosti obviňuje všechny kolem a všechny v minulosti.

Zrychlení staveb by pomohl zákon o liniových stavbách. Stejně jako v Německu by zákon stanovil prioritní dopravní stavby, jejichž příprava a schvalování by spadalo pod jeden úřad. Zároveň je potřeba navýšit investice do dopravní infrastruktury, aby se to, co se neplánuje, mohlo i postavit.

ODS si uvědomuje důležitost investic do dopravní infrastruktury, protože jsou investicí do naší budoucnosti. Tato vláda je schopna budoucnost pouze projídat a mlžit o tom, jak maká, a přitom nemá žádné skutečné výsledky.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist