https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tz-alarmujici-vysledky-monitoringu-dopravy-v-okoli-prazskych-skol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pražské matky: TZ: Alarmující výsledky monitoringu dopravy v okolí pražských škol

20. listopadu 2017 | Pražské matky
Autor: Jarmila Johnová, tel: 721761474
Tisková zpráva Pražských matek ze dne 20. 11. 2017
Nevyvážená doprava – kdo za to může? Alarmující výsledky monitoringu dopravy v okolí pražských škol

Výsledky monitoringu dopravy uskutečněného z iniciativy spolku Pražské matky1 s žáky tří pražských škol (ZŠ Filosofská v Praze 4, ZŠ U Santošky v Praze 5 a ZŠ Burešova v Praze 8) v průběhu roku 2017 znovu ukázaly, že pražská doprava není ve vztahu ke všem účastníkům provozu vyvážená a stejně vstřícná. Ti nejslabší – chodci, kteří jsou nejšetrnější k životnímu prostředí i městské kase – jsou odsouzeni k dlouhému čekání u přechodů, sprintování na příliš krátkou zelenou, brodění se bahnitými pěšinami a přelézání zábradlí. Chodecky nejaktivnější skupinou Pražanů jsou přitom děti do 14 let, a proto se monitoring soustředil především na cesty dětí do školy a zpět domů.

Zde naleznete celý text TZ: http://www.prazskematky.cz/aktuality/nevyvazena-doprava-kdo-za-to-muze-alarmujici-vysledky-monitoringu-dopravy-v-okoli-prazskych-skol/
Jarmila Johnová, tel: 721761474 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist