https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tz-medobrani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy: Medobraní

V pondělí 19. září proběhne na Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy na Smíchově od 15 do 18 hodin každoroční Medobraní. Akce je určena především pro děti, ale také pro všechny milovníky včel.

V pondělí 19. září proběhne na Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy na Smíchově od 15 do 18 hodin každoroční Medobraní. Akce je určena především pro děti, ale také pro všechny milovníky včel.

Na Medobraní budou mít všichni návštěvníci příležitost nahlédnout okénkem do úlu, dozvědět se zajímavosti ze života včel, uvidí, jak se zpracovává med (odvíčkování, medomet). Sami si budou moci natočit sklenici medu. V prodeji bude med od českých včelařů (med ze Stanice přírodovědců), vybrat si bude možné z různých velikostí sklenic. Kromě oblíbeného medu se bude na akci vyrábět i mošt z jablek.
Pro děti budou na místě připraveny dílničky, na kterých si vyrobí svíčky z včelího vosku, včelí razítka a pod mikroskopem si budou moci prohlédnout včelí žihadlo.
Vstupné činí 20 Kč. Akce je podpořena dotací MČ Praha 5.
Adresa: Stanice přírodovědců, Drtinova 1a, Praha 5
Kontaktní osoba: Vlasta Coufalová, coufalova@ddmpraha.cz, 222 333 863

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti.
Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech
v Čechách.
Jitka Gobyová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist