https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tz-velikonocni-dilny-v-karlinskem-spektru-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy: Velikonoční dílny v Karlínském Spektru

Ve čtvrtek 13. dubna proběhnou v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy od 14 do 17 hodin Velikonoční dílny, na kterých si budete moci nejen obarvit vajíčka a uplést pomlázku.

Ve čtvrtek 13. dubna proběhnou v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy od 14 do 17 hodin Velikonoční dílny, na kterých si budete moci nejen obarvit vajíčka a uplést pomlázku.
Každý správný kluk vyráží na velikonoční pondělí s vlastnoručně vyrobenou pomlázkou, aby vykoledoval od šikovných dívek kraslice.
Po Velikonoční dílně v Karlínském Spektru si budete moci vyzdobit domov opravdu jarně. Vyrobíte si krásný věnec, vyzdobíte si květináč, do kterého si poté můžete zasadit travičku nebo zelené obilí, vytvoříte králíčka z ponožky nebo ptáčka z příze. A kromě klasických slepičích vajíček si obarvíte i obří vejce. Jen pozor, aby se vám z něj doma nevylíhl dinosaurus.
Na malé děti budou čekat na dílničce zvířátka. Těšit se můžete na králíčky, křepelky
a další.
Neváhejte a přijďte se před Velikonoci naladit do svátečního rytmu v dílničkách Karlínského Spektra.
Co se bude vyrábět:
Pomlázka – 20 Kč – dílna nejen pro správné kluky, klasika z osmi či raději devíti proutků
Voskové kraslice – 15 Kč – tradiční metoda výzdoby kraslic a k tomu kohoutek jako stojánek na vejce
Jarní věnce – 70 Kč – oblíbená dekorace na dveře či velikonoční stůl
Ptáčci z příze – 30 Kč – vytvořte si vrabčáka či sýkorku z bavlnky, menší mohou zkusit jednoduchou kytičku
Králíci z ponožky – 30 Kč – že ponožka a roztomilý králíček nejdou dohromady? Uvidíte, že ano (materiál – rýže, vata, papíry ze skartovačky).
Decoupage – 40 Kč – ubrousková metoda na květináč či ramínko
Obří skořápka – 20 Kč – dračí, pštrosí nebo dinosauří vejce? Legendu necháme na vás. Každopádně je to nejvíc cool desingová věc tohoto jara.
Vonný pytlíček – 40 Kč – ušijte si pytlíček plný vůně bylinek
Rezervace na: rezervace@ddmpraha.cz, telefonicky na 222 333 888 nebo v mobilní aplikaci Karlínské Spektrum.
Vstup na akci je bezplatný.
Adresa: Karlínské Spektrum, Karlínské náměstí 7, Praha 8

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti. Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech
v Čechách.
Štěpánka Friedrichová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist