https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tz-vystava-zaby-zabky-zabicky-a-pulci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy: Výstava žáby, žabky, žabičky... a pulci

V týdnu od 24. do 30. dubna připravila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy výstavu Žáby, žabky, žabičky… a pulci, na které každý den mezi 9. a 18. hodinou uvidíte spoustu vystavených žabích druhů a zajímavostí ze života žab.

V týdnu od 24. do 30. dubna připravila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy výstavu Žáby, žabky, žabičky… a pulci, na které každý den mezi 9. a 18. hodinou uvidíte spoustu vystavených žabích druhů a zajímavostí ze života žab. Na výstavě se seznámíte s různými druhy biotopů, které žáby obývají, s jejich potravou, rozmnožováním či anatomií. Zajímavý vývoj žab bude k vidění nejen na informačních tabulích, některé vystavované druhy budou prezentovány od vajíček přes různá vývojová stádia pulců až po mladé žabky a dospělé jedince. Zvířata budou tradičně představována v biotopových nádržích. Letos se můžete těšit na velkou kolekci pralesniček, odchované parosničky rajské, drsnokožky kornaté, rosničky včelí a mnohá jiná překvapení.
Na výstavě budou předváděny výhradně cizokrajné druhy, přesto naše domácí žáby nezůstanou opomenuty. Představíme je fotografickou formou na stěnách výstavního sálu, jelikož v době konání výstavy bude jaro již v plném proudu a ony se tou dobou reprodukují v přírodě. Na fotografiích bude k vidění i nejohroženější česká žába – ropucha krátkonohá.
Součástí výstavy bude chovatelská poradna a prodej odchovů terarijních zvířat a rostlin.
Pro školy jsou připraveny komentované prohlídky za snížené vstupné 50 Kč.
Vstupné: děti, studenti, senioři 40 Kč, dospělí 60 Kč, děti do 1 m vstup zdarma
Vstupenka platí také do stálé expozice skleníků a tropického terária.
V neděli 30. dubna od 15 do 18 hodin proběhne na Stanici přírodovědců i slet malých čarodějnic s čarodějnou školou. Na programu budou čarodějné a alchymistické dílničky s pokusy, bylinkové lektvary a samozřejmě opékání vlastních donesených buřtů.
Vstupné na akci je 20 Kč.
Adresa: Drtinova 1a, Praha 5 (nejbližší zastávky MHD: Anděl, Arbesovo nám., Kobrova)
Kontakt: Vlasta Coufalová, tel.: 222 333 863, coufalova@ddmpraha.cz, www.priroda.ddmpraha.cz


Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti. Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech
v Čechách.
Štěpánka Friedrichová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist