Andrea Mrázková "> TZ - workcamp ve Veselí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tz-workcamp-ve-veseli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: TZ - workcamp ve Veselí

4. června 2024 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Andrea Mrázková, tel: 721 171 891
Janovice nad Úhlavou (4. 6. 2024): Ve dnech 7. až 9. června 2024 se ve Veselí bude konat mezinárodní dobrovolnický projekt – tzv. workcamp, v rámci celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad. Dobrovolníci, kteří přijedou z různých koutů celého světa, se budou podílet na údržbě a obnově zámeckého parku. Projekt proběhne ve spolupráci neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a tamního spolku Tvrz Veselí, z. s.

Jedná se o již devátý mezinárodní workcamp, který spolek pořádá. Skupina nadšenců, kteří se budou na práci podílet, se může připravit především na fyzickou práci v zámeckém parku, zejména na sázení květin a keřů, či úklid zámku. Jejich pobyt zde však nebude pouze o manuální práci. Dobrovolníci se také seznámí s místní komunitou lidí (taktéž v rámci Víkendu otevřených zahrad) a čekají je zde další různorodé volnočasové aktivity.

Spolek Tvrz Veselí, z.s., který usiluje o záchranu zámku ve Veselí nad Úhlavou, byl založen již v roce 2014 a pronajímá si zámek od berlínského majitele za symbolickou cenu. Cílem spolku je otevřít zámek veřejnosti a vytvořit v něm kulturní centrum s cílem pořádat kulturní, společenské a vzdělávací akce. „V letošním roce připravujeme projektovou dokumentaci na obnovu hlavní střechy zámku, na kterou spolek obdržel dotaci od Plzeňského kraje. Než bude střecha hotová, pokusíme se zkrášlit zámeckou zahradu,” přibližuje informace Marta Tomanová, hlavní představitelka spolku.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od roku 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 26 workcampů po celém území ČR. Zastoupeny jsou projekty na obnovu kulturně-historických památek, ekologii, pomoc místním komunitám a práci se znevýhodněnými lidmi a seniory. Do Česka takto každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Financování INEXu je vícezdrojové a závislé i na příspěvcích od individuálních dárců a firem. Více informací o možnostech podpory sdružení.

Kontaktní osoby:
INEX-SDA, z. s.
Andrea Mrázková, vedoucí workcampu
Telefon: +420 721 171 891
E-mail: mrazkova.andrea@seznam.cz
Web: www.inexsda.cz

INEX-SDA, z. s.
Yuliia Tsekhosh, vedoucí workcampu
Telefon: +420 777 896 578
E-mail: yuliia.tsekhosh@gmail.com
Web: www.inexsda.cz

Fotografie k použití (z roku 2023):
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2023/veseli-castle-2023/


Andrea Mrázková, tel: 721 171 891
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist