https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/udrzbove-prace-prerusi-zeleznicni-dopravu-mezi-hradcem-kralove-a-jaromeri.ceske-drahy-zajisti-nahradni-autobusovou-dopravu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Údržbové práce přeruší železniční dopravu mezi Hradcem Králové a Jaroměří. České dráhy zajistí náhradní autobusovou dopravu

25. března 2024 | České dráhy
Plánovaná údržbová činnost Správy železnic přeruší na 14 dnů železniční dopravu na trati mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Ve dnech 29. 3. – 11. 4. 2024 nebudou mezi těmito městy jezdit žádné vlaky a České dráhy proto zajistí pro své cestující náhradní autobusovou dopravu. Opatření se dotkne především rychlíku Krakonoš, spěšných vlaků na lince Svoboda nad Úpou – Hradec Králové a osobních vlaků mezi Pardubicemi a Jaroměří.

Náhradní autobusová doprava bude organizována podle výlukového jízdního řádu. Zavedeny budou tři linky náhradní autobusové dopravy. Autobusy linek R a J budou jezdit mezi zastávkami Hradec Králové hl.n. – Jaroměř a opačně. Autobusy staví pouze v první a poslední stanici a slouží především jako náhrada rychlíkových a spěšných vlaků.

Autobusy linky Z jedou v úseku Hradec Králové hl.n. – Smiřice – Jaroměř a opačně a zastavují na zastávkách dle výlukového jízdního řádu. Využijí je především ti cestující, kteří běžně jezdí osobními vlaky.

Zastávky náhradní autobusové dopravy
Jaroměř: před staniční budovou
Semonice: na autobusové zastávce "Jaroměř, Semonice"
Černožice: v ulici Sehnoutkova u Roteximu
Smiřice: před staniční budovou
Lochenice: na zastávce MHD "Lochenice, kostel"
Předměřice nad Labem: na zastávce MHD "Předměřice nad Labem, Cukrovar"
Hradec Králové hl.n.: před staniční budovou na zastávce MHD "F" (odjezdy), "I, J" (příjezdy)

V souvislosti s výlukou je potřeba počítat i s omezením některých služeb. V autobusech náhradní autobusové dopravy bude omezena přeprava jízdních kol, z kapacitních důvodů se přednostně budou přepravovat kočárky.

Prosíme cestující, aby při plánování svých cest zohlednili tato omezení. Podrobnosti k dopravním opatřením jsou uvedené ve výlukových jízdních řádech zde. Aktuální jízdní řády najdou cestující také v aplikaci Můj vlak, ve vyhledávači spojení na www.cd.cz nebo v sekci Omezení provozu. Za možné komplikace spojené s výlukou na trati se cestujícím omlouváme.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist