https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/udrzbove-prace-prerusi-zeleznicni-dopravu-na-trati-mezi-cervenym-kostelcem-a-jaromeri.ceske-drahy-zajisti-nahradni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Údržbové práce přeruší železniční dopravu na trati mezi Červeným Kostelcem a Jaroměří. České dráhy zajistí náhradní autobusovou dopravu

8. dubna 2024 | České dráhy
Plánovaná údržbová činnost Správy železnic přeruší železniční dopravu na trati Jaroměř – Starkoč – Červený Kostelec. Ve dnech 12. – 15. dubna budou vlaky nahrazeny autobusy v úseku mezi Jaroměří a Červeným Kostelcem. Na tuto výluku bude navazovat výluka v úseku Jaroměř – Česká Skalice – Starkoč, která bude trvat od 16. dubna do 11. května 2024.

Náhradní autobusová doprava bude organizována dle výlukového jízdního řádu. Vzhledem k vysokému vytížení na této trati zajistí České dráhy hned šest linek náhradní autobusové dopravy:
Linka T – autobusy pojedou v úseku Jaroměř – Trutnov hl.n. a opačně přímo, bez zastavení v dalších zastávkách.
Linka R – autobusy pojedou v úseku Jaroměř – Česká Skalice – Červený Kostelec – Rtyně v Podkrkonoší – Malé Svatoňovice – Velké Svatoňovice – Trutnov hl.n. a opačně. Mají přípoje na kmenové vlaky v Jaroměři.
Linka Z – minibusy jedou v úseku (Jaroměř –) Česká Skalice – Červený Kostelec a opačně. Zastavuje na všech zastávkách dle výlukového jízdního řádu. V České Skalici je zajištěn přípoj s linkou R, v Červeném Kostelci ale není přípoj s vlakem.
Linka N – autobusy jedou v úseku Jaroměř – Náchod a opačně. Linka má přípoj na kmenový vlak v Jaroměři směr z / do Hradce Králové; v Náchodě směr z / do Broumova.
Linka C – autobusy jedou v úseku Česká Skalice – Náchod a opačně. Linka má přípoj na kmenový vlak v Náchodě směr z / do Broumova.

V období 12. – 15. dubna 2024 bude v provozu ještě linka náhradní autobusové dopravy S, kdy minibusy pojedou v úseku Starkoč – Červený Kostelec a opačně a zastavují na všech zastávkách dle výlukového jízdního řádu.


Zastávky náhradní autobusové dopravy

Jaroměř: před staniční budovou
Rychnovek: na autobusové zastávce "Rychnovek, čerpací stanice"
Velká Jesenice: na autobusové zastávce "Velká Jesenice, žel. zast."
Česká Skalice: před staniční budovou na autobusové zastávce „Česká Skalice, žel. st.“
Starkoč: před staniční budovou
Řešetova Lhota: na autobusové zastávce "Studnice, Řešetova Lhota, hostinec“
Olešnice: u firmy „Rservis“
Červený Kostelec: Před staniční budovou
Rtyně v Podkrkonoší: na autobusové zastávce "Rtyně v Podkrkonoší, aut. st.“
Malé Svatoňovice: Před staniční budovou
Velké Svatoňovice: na autobusové zastávce "Velké Svatoňovice, pod kopečkem“
Trutnov hlavní nádraží: Před staniční budovou
Náchod zastávka: na autobusové zastávce "Náchod, Staré Město, rozc.“
Náchod: před staniční budovou

V souvislosti s výlukou je potřeba počítat i s omezením některých služeb. V autobusech náhradní autobusové dopravy bude omezena přeprava jízdních kol, z kapacitních důvodů se přednostně budou přepravovat kočárky.
Prosíme cestující, aby při plánování svých cest zohlednili tato omezení.

Podrobnosti o výluce ve dnech 12. – 15. 4. 2024 naleznete zde: https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/vyluka/16114/
Podrobnosti o navazující výluce v termínu 16. 4. – 11. 5. 2024 jsou zde: https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/vyluka/16115/

Za možné komplikace spojené s výlukou na trati se cestujícím omlouváme.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist