https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/udrzitelne-projekty-lakaji-zajem-investoru-i-behem-pandemie.climate-finance-community-lab-uci-jak-ziskat-finance-na
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Udržitelné projekty lákají zájem investorů i během pandemie. Climate Finance Community Lab učí, jak získat finance na prospěšný projekt

12. prosince 2020 |
Autor: Eliška Mezuláníková
Akcelerační program Climate Finance Community Lab se blíží k úspěšnému finále. Od října do prosince mentorovali experti z Impact Hubu a estonského Cleantech forEST projekty Rekola, Opravárnu a Smartswap. Jejich mentoring měl za cíl především zaujmout na evropské úrovni a získat finance pro další rozvoj. Účastníci akcelerace nyní nasdílí své zkušenosti v online semináři pro investory, start-upy i širší veřejnost se zájmem o investice do udržitelných projektů. Akcelerace i seminář proběhla za finanční podpory celoevropského projektu EIT Climate-KIC, který letos začal rozvíjet své aktivity i v Česku.

Již 15. prosince se na online akci pořádané zástupci Impact Hubu a Cleantech ForEst potkají investoři i projekty, které již dosáhly na podporu od dopadových investorů. Akce je součástí projektu Climate Finance Community Lab, ve kterém letos získali mentoring s cílem najít vhodného investora pro další rozvoj české projekty Rekola a Opravárna a estonský Smartswap. Během několika týdnů získali projekty intenzivní a individuální mentoring na míru pro svou specifickou situaci.

„Ačkoliv se i tradiční investoři pořád více zajímají o oblast udržitelných technologií, najít finance pro startupy v této oblasti je nadále obtížné, zvláště ve srovnání s oblasti jako je například fintech. Climate Finance Community Lab je proto nesmírně unikátní program, který je pro startupy z environmentální oblasti jakousi bránou do světa,” míní Karl Pärtel, spoluorganizátor programu a manažer pro partnerské projekty v Cleantech ForEst.

Akce Impact Investing – How, Why and Who je vůbec první, která představí dopadové komunity Estonska i České republiky. Mluvit se bude o investorech, představí se již zainvestované start-upy a také projekty, které teprve investici očekávají. Svůj pohled v panelové diskuzi posléze představí i přímo investoři z RSJ, Limitless Impact a Reverse Resources.
„Jsme nadšeni z výsledků Rekol, Opravárny i Smartswap v první česko-estonské spolupráci a věříme, že online seminář dokáže inspirovat i další ekologické start-upy na jejich cestě k investici. EIT Climate-KIC stojí na spletité síti lidí v celé Evropě a jak tento seminář, tak celý projekt CEE Community Lab, pod který Climate Finance Community Lab spadá, je skvělým příkladem toho, jak si dokážeme vzájemně pomoci na cestě k udržitelnosti,” říka o projektu Barbara Jarkiewicz, koordinátorka EIT Climate-KIC.

K semináři se připojíte online 15. prosince od 14:00 prostřednictvím události na Facebooku https://www.facebook.com/events/666932290636379. Registrace předem není nutná.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist