Pavla Hloušková "> Udržitelnost jako cesta k efektivnímu byznysu? Experti představí potenciál ESG, energetiky a developmentu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/udrzitelnost-jako-cesta-k-efektivnimu-byznysu-experti-predstavi-potencial-esg-energetiky-a-developmentu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Frank Bold: Udržitelnost jako cesta k efektivnímu byznysu? Experti představí potenciál ESG, energetiky a developmentu

13. září 2022 | Frank Bold
Autor: Pavla Hloušková, tel: +420 734 440 603
Dokážou české firmy a samosprávy využít udržitelnost ke svému rozvoji a k řešení celosvětových výzev, jako je energetická krize nebo změna klimatu? Konkrétní tipy, jak řídit odpovědné podnikání, dosáhnout větší energetické nezávislosti nebo jak rozvíjet spolupráci soukromého a veřejného sektoru představí přední čeští experti na energetiku, finance, ESG reporting a development na konferenci Bold Future, která se koná 25. října v pražské Spojce Karlín.

Odpovědi na to, jak nasměřovat Českou republiku k úspěšné budoucnosti v příštích dekádách nabídne více než třicet odborníků, ředitelů firem a představitelů samospráv, které uvedou řečníci, jako je eurokomisařka Věra Jourová nebo ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.

„Potkáme se v týdnu oslav výročí vzniku Československa. Debata o udržitelnosti a efektivitě byznysu je ve skutečnosti diskusí o budoucnosti naší země. Do dalších let musíme vykročit jako inovativní země s efektivním byznysem a řízením měst, které je odpovědné k obyvatelům a k životnímu prostředí. Pokud tímto směrem nevykročíme, stane se z Česka skanzen,” říká Pavel Franc, CEO expertní skupiny Frank Bold, která konferenci pořádá.

Konference představí řešení zásadních témat vrcholovým manažerům, politikům, zástupcům obcí, finančních institucí i podnikatelům. „Pokud chce v České republice někdo podnikat, musí být optimista a vidět řešení i v krizích, které se nás už dnes v mnoha ohledech dotýkají. Důraz na udržitelnost podnikání je dnes jedním z nezbytných předpokladů úspěchu na trhu,” uvádí viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar, který je jedním z řečníků konference.

Efektivitě podnikání má v příštích letech pomoci sledování klíčových dat a takzvaný ESG reporting, které povede firmy k odpovědnějšímu přístupu nejen k životnímu prostředí, ale také k zaměstnancům a místním komunitám nebo ke sledování rizik. „Agenda týkající se ESG, která do jisté míry určí, jakým směrem se udržitelný byznys v následujících letech vydá, je komplikovaná zejména proto, že se teprve usazuje a regulátoři, banky i investoři dosud hledají ideální modus operandi,” vysvětluje CEO společnosti Eurowag Martin Vohánka, který na konferenci jako jeden z klíčových expertů představí efektivnější a férovější přístup ke kamionové dopravě.

Zásadní pro příští období bude hledání úspor v provozu budov a výrobních areálů, využívání obnovitelných zdrojů nebo kvalitní územní plánování. Důležitým aspektem pro zvládání současných výzev je spolupráce všech aktérů ať už se jedná o stát, finanční instituce, soukromé investory nebo samosprávy. „V současné době čelí český byznys i samosprávy mnoha krizím. Na to reagují dotační možnosti, které investorům i zástupcům obcí umožňují realizovat udržitelná opatření nejen pro řešení provozních záležitostí, ale i jejich další rozvoj,” říká další z řečníků konference, ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman.

Konferenci Bold Future: Udržitelností k efektivnímu byznysu pořádá expertní skupina Frank Bold spolu s iniciativou Změna k lepšímu a Českou radou pro šetrné budovy. Akce se koná pod záštitou Evropské komise, Velvyslanectví USA v České republice, Svazu průmyslu a dopravy ČR, Národní sítě Zdravých měst a Asociace společenské odpovědnosti.

Více o jednotlivých tématech a vystupujících najdete na webu www.boldfuture.cz. Prodej výhodných early bird vstupenek probíhá už jen do 25. září.
Pavla Hloušková, tel: 420 734 440 603
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist