https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/udrzitelny-rozvoj-ma-byt-vladni-agendou-vzkazuje-piratka-balcarova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pirátská strana: Udržitelný rozvoj má být vládní agendou, vzkazuje Pirátka Balcarová

29. března 2018 | Pirátská strana
Pirátská předsedkyně Výboru pro životní prostředí Dana Balcarová se vymezila proti rozhodnutí vlády v demisi o přesunutí Rady vlády pro udržitelný rozvoj z Úřadu vlády ČR pod Ministerstvo životního prostředí. Agenda udržitelného rozvoje má pod ministerstvo spadat od 1. dubna 2018.

„Rada v posledních letech odvedla důležitou a dobrou práci, pod jejím vedením vznikl dokument ČR 2030, který slouží k naplnění mezinárodních cílů udržitelného rozvoje a měl by udávat směr rozvoje naší země. Obávám se, že implementace tohoto dokumentu je nyní ohrožena, a že udržitelný rozvoj bude vnímán opět pouze jako záležitost životního prostředí a bude opomíjen jeho sociální a ekonomický aspekt,“ uvádí Balcarová.

S přesunem tohoto orgánu souvisí i změna jeho statusu. Předsedou rady bude nově ministr životního prostředí namísto premiéra a rada bude mít povinnost se sejít pouze jedenkrát ročně namísto současné minimální frekvence tří setkání za rok.

„Z myšlenky udržitelného rozvoje by mělo vycházet jakékoliv rozhodování o společnosti, a proto i agenda udržitelného rozvoje by měla zůstat nadresortní a ve vládní gesci. Její přesun vnímám jako oslabení,“ dodává Balcarová.

Výbor pro životní prostředí, kterému Balcarová předsedá, na své včerejší schůzi potvrdil zřízení nového Podvýboru pro udržitelný rozvoj. Podle Balcarové by měl sloužit především jako partnerský orgán pro radu vlády na úrovni Poslanecké sněmovny, sledovat její práci a vznášet k činnosti rady vlastní podněty.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist