https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ujel-na-kole-a-kajaku-pres-5-800-km-aby-zachranil-slony-a-natocil-o-tom-film
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: Ujel na kole a kajaku přes 5 800 km, aby zachránil slony, a natočil o tom film

4. června 2018 | ZOO Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
Arthur F. Sniegon, terénní pracovník Zoo Liberec a zakladatel organizace Save-elephants, putoval Afrikou 15 měsíců, během kterých projel sedmi státy a dokumentoval masakrování slonů, kteří závratným tempem ubývají. Putováním tímto nevšedním způsobem chtěl Arthur šířit osvětu a upozornit na drastické vybíjení těchto nádherných zvířat. Arthurovy toulky za záchranou afrických obrů můžete absolvovat prostřednictvím dokumentu Zde jsou sloni.

Premiéra dokumentu proběhne již zítra, v úterý 5. 6. 2018 od 18.00 v Experimentálním studiu v Lidových sadech. Součástí promítání bude i beseda se samotným aktérem a režisérem filmu.

Elefangelista Arthur, jak sám sebe nazývá, mimo jiné shromažďuje důkazy pro odhalování lovců a překupníků se slonovinou pod maskou tajného agenta. Následuje jejich zatčení v přímém přenosu. Při putování také pomáhá ochranářům přírody s obojkováním divokých slonů. Během své cesty se dostává do nebezpečných míst s divokou zvěří, mouchami tse-tse a několikrát prodělává záchvaty malárie. To jsou jen útržky toho, co Vás ve filmu čeká.

Jak sám Arthur říká: „Projet sám na kole v extrémním horku přes 5 000 km srdcem Afriky, skrz močály a dalšími místy, kudy předtím pravděpodobně nikdo neprojížděl, mi připadalo jako dost bláznivý nápad. A ty já mám rád“. Po absolvování této cesty se do Střední Afriky brzy vrátil a usadil se zde natrvalo. Zjistil, jakých rozměrů dosahuje sloní genocida a rozhodl se proti ní bojovat. „Na vlastní oči jsem se přesvědčil, jak jednoduše se lze k ilegální slonovině dostat.“

Vstupné: dobrovolné.

Těšíme se na Vás!
Barbara Tesařová, tel: 778 717 788 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist