Radek Janoušek "> Ukliďme Brno – přidat se můžete k více než 130 úklidovým akcím - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/uklidme-brno-pridat-se-muzete-k-vice-nez-130-uklidovym-akcim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ukliďme Česko z.s.: Ukliďme Brno – přidat se můžete k více než 130 úklidovým akcím

25. března 2022 | Ukliďme Česko z.s.
Autor: Radek Janoušek, tel: 777 176 675


Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 2. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně a nejbližším okolí již přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na https://www.uklidmecesko.cz/map/ a také se těšit na tradiční fotosoutěž. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno i brněnská Městská policie.

Letošní zájem o dobrovolnické uklízení je rekordní, v minulých týdnech tak organizátoři řešili především logistiku celé akce. Rozesílají celkem 2000 balíčků s úklidovým materiálem, z nichž každý je originální. K místním organizátorům v nich poputuje bezmála 100 000 pytlů na sběr odpadků a díky nebývalému zapojení přes 1000 škol také zhruba 150 000 pracovních rukavic. Darem 5 000 párů akci podpořila společnost SAKO Brno, která také zajistí v prvním dubnovém týdnu svoz sesbíraných odpadů.

Ruku v ruce se zajištěním úklidového materiálu proběhla i příprava a výzva k zapojení do letošní fotosoutěže. Tradičními kategoriemi jsou Mládež, Video z akce a chybět nemůže nejoblíbenější Kuriozita. Je až k neuvěření, co vše lze při úklidových akcích nalézt. Dokladem jsou každoročně stovky fotografií, na nejzajímavější z nich se může veřejnost těšit v průběhu měsíce května na facebookové stránce akce Ukliďme Česko. „Letos jsme nově zařadili i kategorii Report z úklidu, abychom motivovali resp. odměnili organizátory, kteří nám po akci vyplní údaje o tom, jak jejich úklid dopadl a připojí zajímavé fotografie“, říká Miroslav Kubásek z pořadatelského spolku.

Dobrovolníci při letošní akci uklidí mimo jiné i břehy brněnské přehrady a řek Svitavy i Svratky, kde budou vodní skauti z oddílu Kormoráni uklízet přímo z palub svých lodí. Také Městská policie Brno bude mít v terénu hned několik úklidových skupin. Dohromady se do akce zapojí padesát strážníků a dalších zaměstnanců. „Letos je pro nás účast ještě radostnější než v minulých ročnících. Po dlouhých měsících pandemických uzávěr a omezení nám úklid kromě potěšení z čistšího města přinese i vítanou možnost společného setkání bez restrikcí,“ líčí Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno. Brněnští strážníci jsou partnerem akce již od jejích počátků. I tentokrát v zájmu ochrany zdraví účastníků vysbírali z ulic desítky pohozených injekčních stříkaček.

Týden před akcí organizátoři ze spolku Ukliďme Česko vyzývají veřejnost: „Zapojit se může opravdu každý, stačí si vybrat úklidovou akci ve Vašem okolí na webu https://www.uklidmecesko.cz a příští sobotu 2. dubna jdeme společně na to!“

Radek Janoušek, tel: 777 176 675
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist