https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/uklidme-svet-uklidme-cesko-baliky-uz-jsou-na-ceste-k-organizatorum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ukliďme Česko z.s.: Ukliďme svět, ukliďme Česko: balíky už jsou na cestě k organizátorům

29. března 2019 | Ukliďme Česko z.s.
Autor: Radek Janoušek, tel: 777 176 675
(Brno, 29.3. 2019) Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody bezmála 3 000 nahlášených akcí, což je téměř tolik, jako vloni za celý rok. Kampaň vítá nového partnera z nejpovolanějších, kterým je autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s.

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody bezmála 3 000 nahlášených akcí, což je téměř tolik, jako vloni za celý rok. Kampaň vítá nového partnera z nejpovolanějších, kterým je autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s.

„Vážíme si práce dobrovolníků, kteří každoročně pomáhají České republice od pohozených odpadů. S organizátory projektu sdílíme stejný cíl – upozornit na to, že odpad nepatří do přírody, ale musí se s ním správně nakládat. Česká republika má vybudovaný kvalitní systém sběru tříděných odpadů do barevných nádob, který je nyní již přes 400 000. V zájmu další podpory recyklace plastů již v letošním ročníku budeme testovat sběr odpadků do plastových pytlů vyrobených z vytříděných barevných fólií a cílem do budoucna je jejich použití v celorepublikovém měřítku,“ řekl Lukáš Grolmus ze společnosti EKO-KOM.

V minulých týdnech organizátoři úklidů řešili především logistiku celé akce. Ta by se neobešla bez silného logistického partnera s odpovídající kapacitou a zázemím, kterým se stala společnost DB Schenker. Představte si úkol nabalit během jednoho týdne 1500 balíčků s úklidovým materiálem, z nichž každý je originální… Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker o spolupráci s akcí Ukliďme svět, ukliďme Česko: „Zodpovědný přístup k životnímu prostředí máme pevně ukotvený v našich firemních hodnotách. Naši zaměstnanci se jako dobrovolníci, často i s rodinami, již několik let zapojují do úklidu přírody, takže je nám iniciativa Ukliďme Česko velmi blízká. Uvítali jsme, když se na nás její organizátoři obrátili s poptávkou logistických služeb. Rádi pomůžeme dobrému projektu, jehož zázemí není velké, ale jeho přínos pro Českou republiku obrovský. Svoz materiálu od dodavatelů a kompletaci všech balíčků děláme partnersky na našem skladu v Blučině u Brna.“

A nejen zkompletovat, balíčky je také třeba včas doručit jejich adresátům. Tohoto úkolu se letos úspěšně zhostila přepravní společnost DPD CZ. „Do akce Ukliďme Česko jsme se rádi zapojili. Jako DPD CZ převážíme účastníkům balíčky s úklidovými pomůckami, přispíváme k hladkému průběhu. Naši zaměstnanci budou navíc z vlastní iniciativy uklízet na několika místech po České republice. Ekologické aktivity jsou celé DPDgroup velmi blízké, máme dokonce mezinárodní program DrivingChange. Náš zájem o životní prostředí bereme skutečně vážně. Smysluplné projekty rádi podporujeme“, říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.

Týden před akcí organizátoři vyzývají veřejnost: „Zapojit se může každý, stačí si vybrat úklidovou akci ve Vašem okolí. Vybírat můžete z bezmála 3 000 úklidů prostřednictvím interaktivní mapy na www.UklidmeCesko.cz/map a příští sobotu 6. dubna jdeme společně na to!“
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist