Tomáš Salov "> Unikátní záběry přírody: Film o Českém Švýcarsku je nyní volně dostupný na internetu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/unikatni-zabery-prirody-film-o-ceskem-svycarsku-je-nyni-volne-dostupny-na-internetu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa NP České Švýcarsko: Unikátní záběry přírody: Film o Českém Švýcarsku je nyní volně dostupný na internetu

5. června 2024 | Správa NP České Švýcarsko
Autor: Tomáš Salov, tel: 737 276 865
Film režiséra Jiřího Petra nazvaný Skály, voda, život - Krajina Labských pískovců, jehož premiéra se uskutečnila loni počátkem října v Krásné Lípě, je počínaje dnešním Světovým dnem životního prostředí dostupný prostřednictvím internetového portálu YouTube. Jeho poskytnutí široké veřejnosti předcházelo turné po obcích a městech v regionu Národního parku České Švýcarsko, během kterého se tvůrci filmu i vedení správy národního parku osobně setkali s celkem 1600 diváky.

Na pořízení unikátních záběrů přírody spolupracovali s režisérem Jiřím Petrem dokumentarista a filmař Prokop Pithart a fotograf a profesionální strážce přírody Václav Sojka více než dva roky. Komentář k filmu namluvil populární herec Viktor Preiss. Vytvořeny byly i německá a anglická jazyková verze snímku.

“Jedinečné záběry přírody, včetně mého oblíbeného momentu, kdy samice čápa černého snáší vejce do pečlivě zbudovaného hnízda, měly velký úspěch u dospělých diváků i dětí,” říká Petr Kříž, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko, a dodává: “Zpřístupněním tohoto pozoruhodného snímku o přírodě Českého Švýcarska a Labských pískovců plníme náš slib daný veřejnosti, že film bude volně dostupný všem.”

Téměř dvacet pět minut dlouhý film představuje divákům prostřednictvím precizně vyvedených záběrů krajinu Labských pískovců i její ikonické a často velmi skrytě žijící obyvatele. Poodhaluje souvislosti nekonečného koloběhu přírodních dějů, a to i na plochách, které byly v nedávné minulosti zasaženy kůrovcem či požárem. Zveřejněný je na youtubovém kanálu Správy Národního parku České Švýcarsko.

Film najdete na https://youtu.be/cDLZLnn4zmQ?si=M9S-hYR-m8gBfRO9

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist