https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/urednici-dali-pouzitym-vecem-druhou-sanci.pomohli-ceskolipske-charite
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Úředníci dali použitým věcem druhou šanci. Pomohli českolipské charitě

15. dubna 2021 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Oblečení, obuv, hračky, domácí spotřebiče a další věci, které někdo považuje za nepotřebné, ale druhému pomohou. Právě tyto věci přinášeli úředníci do charitativní sbírky Dejte věcem další šanci, kterou 9. dubna pořádal Krajský úřad Libereckého kraje.

Sbírka je pořádána vždy na jaře a na podzim již šest let po sobě odborem sociálních věcí Krajského úřadu vždy pro potřeby některé z charitativních organizací Libereckého kraje. A jednou za rok je vybrána jako obdarovaný právě Farní charita Česká Lípa.

„Pojďme pomoci dát nový život věcem, které se k běžné potřebě pořád ještě hodí. Celkem jsme shromáždili sto až sto dvacet balení, pytlů či krabic, plných různých předmětů. Těší mne, že osud lidí v nouzi není krajským úředníkům lhostejný," řekl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

„Jsme vděční za to, že jsme byli s Farní charitou Česká Lípa opět osloveni a obdarováni. Poskytujeme věci ve třech Šatnících v České Lípě, Novém Boru a v Mimoni, máme i další sociálních služby, v nichž najdou věci své uplatnění,“ poděkovala za darované věci ředitelka Farní charity Česká Lípa Eva Ortová, která dary ze sbírky symbolicky převzala od náměstka Tulpy.

Věci Farní charita Česká Lípa následně poskytne prostřednictvím charitativních šatníků svým klientům z azylových domů, sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a všem dalším, kteří se nacházejí v nouzi. Stejně tak ale sbírka a následné aktivity organizace přispívají k tomu, že je eliminován zdánlivý odpad a zabraňuje se zbytečnému plýtvání ještě funkčními věcmi. „Velké díky za plný tranzit darů. Zvlášť v této nelehké době,“ dodala Eva Ortová.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist