https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/urychlime-vystavbu-dopravni-infrastruktury
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Koalice SPOLU: Urychlíme výstavbu dopravní infrastruktury

23. září 2021 | Koalice SPOLU
Předsedové stran koalice SPOLU Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka dnes navštívili v doprovodu krajských jedniček Středočeský kraj. Řeč byla samozřejmě i o řešení nejpalčivějších problémů, které trápí Středočechy.

Výstavba Pražského okruhu je jednoznačně klíčovým úkolem následujícího období. Stavba úseku 511 od dálnice D1 kolem Říčan k Běchovicím je pro zkvalitnění dopravy na hranici Prahy a Středočeského kraje nezbytnou podmínkou. Česká republika nutně potřebuje dohonit handicap mnoha předchozích let a posunout se v přípravě a stavbě Pražského okruhu. Stejně tak je potřeba posunout rychleji dopředu stavbu dálnice D3.

„Střední Čechy dlouhodobě trpí nedostavěným Pražským okruhem. Pro velkou část Středočechů, kteří denně dojíždějí do práce, je to každodenní stres a komplikace. Proto v nadcházejícím období zaměříme pozornost právě na to, aby se tento okruh stal národní prioritou a všechny fáze příprav se urychlily,“ říká lídr kandidátky Jan Skopeček.

Další významnou prioritou je výstavba P+R parkovišť a posílení kolejového spojení z okrajových částí regionu směrem do metropole. „Pro moderní a k životnímu prostředí šetrné řešení dopravy je důležité zajistit možnost přestupu z automobilů na železnici, případně na autobusy. Vytváření nových terminálů a P+R parkovišť je tak v tom nadcházejícím období dalším zásadním úkolem,“ říká Helena Langšádlová.

Vedle dopravy je dalším tématem dobudování infrastruktury škol v blízkosti Prahy, kde dochází k dramatickému nárůstu obyvatel. „Chceme pomoci všem městům a obcím, kde se v tuto chvíli nedostává míst v základních školách, aby mohly připravit projekty rozšíření kapacity škol, aby děti měly kam chodit. Investice do školství je investicí do budoucnosti našeho státu. Peníze na nové budovy škol se musejí najít,“ dodává Nina Nováková.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

rl

rýpal lesní

28.9.2021 14:34
ODS : Urychlíme výstavbu infrastruktury, jejíž realizace se nám nedaří z důvodu toho, že jsme si na sílu prosadili trasy do územních plánů v místech sporných a bez projednání a dohod s občany, obyvateli, vlastníky pozemků, a jen silově před lety protlačili podnikatelsky zastávaný názor stavební a dopravní lobby, bez ohledu na životní prostředí, koncepce, přírodu, zvěř, přemýšlivé hospodaření a zásadu nezhoršovat stávající stav.

Občané vám děkují, zmizte.
Odpovědět
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist