Lucie Macháčková "> Ušetřete za energie díky společné aukci! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/usetrete-za-energie-diky-spolecne-aukci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Ušetřete za energie díky společné aukci!

10. května 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Chystá se další společný nákup energií formou elektronické aukce! Domácnosti i podnikatelé z Kopřivnice a celého jejího správního obvodu tak mohou ušetřit peníze za dodávky elektřiny a plynu. Čím více odběrných míst se do aukce zapojí, tím výhodnější ceny lze vysoutěžit. Zájemci se mohou hlásit do 31. května.

Společné aukce energií pořádá město Kopřivnice již od roku 2013, a to každé dva roky. Předchozí aukce přinesly všem zúčastněným velké finanční úspory, neboť spojením většího počtu odběrných míst lze dosáhnout výhodnějších cen: „V dnešní době, kdy nás zasáhla energetická krize a ceny vystoupaly do závratných výšin, bude možnost zajistit si nižší sazby jistě vítána. Když se spojí více odběratelů, dodavatel má záruku určité spotřeby, a tím pádem si může dovolit snížit běžnou ceníkovou cenu, kterou normálně nabízí jednotlivým domácnostem a firmám. Čím více odběratelů se připojí, tím může být výsledná cena výhodnější. Její výše pak bude garantována po celou dobu trvání smlouvy, tedy 24 měsíců. Účast v aukci je zcela zdarma a je nezávazná - zájemci k ničemu nezavazují a smlouvu mohou podepsat až podle výhodnosti výsledné ceny,“ připomněl základní principy městský energetik Václav Štihel.

Organizaci aukce bude mít na starost opět firma Marandis, která bude až do konce května evidovat zájemce a sbírat veškeré podklady: „Ve vestibulu městského úřadu bude zřízeno kontaktní místo, kde se lidé budou moci hlásit k účasti a ptát se našeho pracovníka se na vše, co je zajímá. Přihlásit se lze také elektronicky (energie@marandis.cz) nebo telefonicky (777 344 341). Zájemci o účast v aukci by měli přinést nebo zaslat současné smlouvy s dodavateli soutěžených energií, včetně dodatků, a také roční vyúčtování jejich spotřeby. Je zcela na občanech, zda se budou chtít zúčastnit nákupu elektřiny, plynu, nebo obou energií najednou,“ uvedl za společnost Marandis Martin Anders. V červnu budou všichni účastníci kontaktováni a informováni o dalším postupu.

Kontaktní místo, kde se budou moci zájemci o účast v aukci přihlásit, bude zřízeno od 15. do 31. května v místnosti č. 165 ve vestibulu kopřivnické radnice. Otevřeno bude každé pondělí a středu od 13 do 17 hodin.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist