https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/uz-vice-nez-1-100-prislusniku-policie-cr-vyuziva-vyhodnejsi-jizdne-ve-vlacich-ceskych-drah
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Už více než 1 100 příslušníků Policie ČR využívá výhodnější jízdné ve vlacích Českých drah

27. února 2024 | České dráhy
V rámci společného projektu Českých drah a Policie ČR mají policisté už rok možnost výhodněji cestovat vlaky národního dopravce. Cenově výhodnější In Karty si za tu dobu pořídilo více než 1 100 příslušníků policejního sboru. Přítomnost policistů na palubách vlaků také pomáhá vlakovému personálu při řešení případných incidentů.

„Nabídku zvýhodněného jízdného nevnímám pouze jako drobné poděkování těm, kteří každý den riskují své zdraví pro ochranu ostatních. Zároveň chceme, aby s našimi vlaky policisté cestovali, protože pokud během cesty dojde k bezpečnostnímu incidentu, může náš vlakový personál požádat přítomného policistu o pomoc, což zrychlí a zefektivní řešení takovýchto situací. Máme i vazbu od kolegů z vlakových čet, že se cítí bezpečněji, když ví, že mají ve vlaku policistu, na kterého se mohou obrátit. Zkušenosti posledního roku ukazují, že naše spolupráce je prospěšná pro obě strany,“ říká Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

České dráhy společně s Policií ČR spustily projekt, jehož cílem je zvýšení bezpečnosti a zrychlení řešení případných incidentů ve vlacích, v březnu roku 2023. Příslušnice a příslušníci policejního sboru si mohou pořídit v mobilní aplikaci Můj vlak virtuální In Kartu s aplikacemi IN 25, IN 50 a IN 100 za poloviční cenu. Nejpopulárnější volbou je pořízení si aplikace IN 100, ta tvoří více než polovinu z celkového počtu prodejů.

Cestující policisté již několikrát poskytli asistenci vlakovému personálu, kterému například pomáhali při vylučování agresivních osob z přepravy.

„Jednou z cest, pomocí které se snažíme stabilizovat personální situaci u Policie ČR, je i nabídka benefitů, kterou jsme touto formou mohli díky spolupráci s Českými drahami rozšířit. Spolupráce je oboustranně výhodná, jelikož už prostá přítomnost našich příslušníků ve vlakových spojích bezesporu přispívá ke zvýšení bezpečnosti, což je naším společným zájmem,“ říká policejní prezident Martin Vondrášek.

Ve spolupráci s policií České dráhy také v uplynulém roce zintenzivnily bezpečnostní akce proti vandalům a sprejerům, kteří poškozují vlaky národního dopravce. Za poslední rok bylo evidováno více než 460 případů sprejerství na vozidlech ČD. Škoda vzniklá v souvislosti s jejich odstraňováním překračuje částku 15 milionů korun.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist