Jiří Šolc "> Užijte si Den Země v Metropoli Zličín - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/uzijte-si-den-zeme-v-metropoli-zlicin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Metropole Zličín : Užijte si Den Země v Metropoli Zličín

20. dubna 2023 | Metropole Zličín
Autor: Jiří Šolc, tel: 734835520
Pro nákupní centrum Metropole Zličín je udržitelný a odpovědný přístup k životnímu prostředí na předním místě. Získává 100 % elektrické energie z obnovitelných zdrojů, neplýtvá elektrickou energií, papírem ani vodou, třídí a recykluje textil a odpad, podporuje udržitelnou dopravu a elektromobilitu a mnoho dalšího. Proto pro své návštěvníky připravila speciální výstavu, kde se budou moct o všech těchto opatřeních dozvědět podrobnosti. Výstava bude k vidění ode Dne Země, tedy 22.4., do 30.4. vedle centrálního náměstí.
Ochutnávka jídla z řas a celostátní Sbírka potravin
V rámci udržitelných opatření instalovalo nákupní centrum Metropole Zličín vedle centrálního náměstí unikátní fotobioreaktor Helena. V něm rostou zelené řasy Chlorelly a modrozelené Spiruliny, které s nebývalou intenzitou spotřebovávají oxid uhličitý a vyrábějí kyslík. Tím nejen pomáhají s neutralizací uhlíkové stopy, ale rychle rostoucí řasa Spirulina má nespočet dalších využití. Dají se z ní například připravit lahodné pokrmy, které budou moci návštěvníci nákupního centra 22.4. mezi 10. a 18. hodinou ochutnat. Na místě budou i samotní tvůrci zařízení a také pracovníci z Akademie věd, kteří zodpoví případné dotazy.

Při příležitosti Dne Země se bude také 22.4. od 8 do 18 hodin konat v prodejně Albert další ročník celostátní Sbírky potravin, při které mohou zájemci pomoci matkám samoživitelkám, osamělým seniorům či rodinám v krizi darem trvanlivých potravin a drogerie. Potravinová banka předá potraviny odběratelským neziskovým organizacím, které je pošlou dále těmto konečným klientům.

Více informací o udržitelných opatřeních nákupního centra Metropole Zličín se dozvíte na www.udrzitelnenakupy.cz

Jiří Šolc, tel: 734835520
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist