https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/uzijte-si-za-spotrebic-nocni-dobrodruzstvi-na-hrade-a-zamcich-jihoceskeho-kraje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ELEKTROWIN a.s.: Užijte si za spotřebič noční dobrodružství na hradě a zámcích Jihočeského kraje

26. července 2016 | ELEKTROWIN a.s.
Autor: Eliška Paulová, tel: 606028817
Jihočeský kraj ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá zpětným odběrem a recyklací vysloužilých elektrospotřebičů, zvou na noční prohlídky hradu a zámků Jihočeského kraje pod názvem Večerní prohlídky s Elektrolhotou.
Kostýmovaná představení pro celou rodinu proběhnou postupně na zámku Kratochvíle (29. 7.), zámku Třeboň (30. 7.) a hradu a zámku Jindřichův Hradec (5. 8.). Děti, a nejen ony, se mohou zúčastnit připraveného programu, který bude pokaždé od 18:00 do 22:00 hodin. V něm se formou pohádky dozví vše o recyklaci starého elektra. Pohádku pak doprovází hry, soutěže a veselé písničky tematicky zaměřené na sběr a zpracování starých elektrospotřebičů.
„Každý, kdo navštíví ve vybraném termínu jednu z těchto památek a přinese s sebou drobný elektrospotřebič, který mu dosloužil, dostane vstupenku na zámek nebo hrad zdarma,“ říká Jan Marxt ze zákaznického oddělení ELEKTROWINu.
Drobným spotřebičem se rozumí například žehlička, holicí strojek, fén, topinkovač, rychlovarná konvice nebo fritovací hrnec aj. Vysbírané spotřebiče budou vždy po akci předány k ekologické recyklaci, kde dojde k jejich rozebrání a roztřídění na využitelné materiály.
Pohádkový příběh, se kterým se na památkách Jihočeského kraje setkáte, nazvaný „O zakleté Elektrolhotě aneb jak chytrý Janek řešení našel“, uslyší děti od vypravěče v dobovém kostýmu, doprovázet jej budou veselé písničky a obrázky na papírové tabuli.

Termíny jednotlivých akcí
Místo konání Termín
Zámek Kratochvíle pátek, 29. 7. 2016
Zámek Třeboň sobota, 30. 7. 2016
Hrad a zámek Jindřichův Hradec pátek, 5. 8. 2016

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Funguje už desátým rokem – dne 25. 5. 2005 jej založili největší výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Od té doby již ELEKTROWIN zrecykloval přes 13 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o hmotnosti více než 220 000 tun. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost není založená za účelem zisku. Sběrnou síť tvoří na bezmála 13 000 míst zpětného odběru. Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.
Eliška Paulová, tel: 606028817 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist