https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/uznavani-ekologicti-experti-pripravili-kvalitni-plan-jak-vycistit-vzduch-a-ozdravit-krajinu-uskutecnit-ho-chce-top-09-s
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí DUHA a Zelený kruh: Uznávaní ekologičtí experti připravili kvalitní plán, jak vyčistit vzduch a ozdravit krajinu. Uskutečnit ho chce TOP 09 s podporou LES

7. září 2017 | Hnutí DUHA a Zelený kruh
Autor: Jan Piňos, tel: 731 465 279
Skupina uznávaných ekologických expertů z politických stran TOP 09 a Liberálně ekologická strana (členové a členky LES kandidují na kandidátkách TOP 09) právě představila společný programový ekologický Manifest. Ekologické organizace vítají, že obsahuje konkrétní řešení pro lepší ochranu přírody a zlepšení životního prostředí.

Daniel Vondrouš, ředitel Zeleného kruhu, řekl:
"Podle představeného plánu bychom například ušetřili stamiliardy korun odmítnutím nesmyslného megalomanského kanálu Dunaj-Odra-Labe, více by se rozvíjela recyklace či perspektivní formy dopravy a výroby energie. Zásadní je závazek vrátit místním občanům, sdruženým ve spolcích, možnost připomínkovat dopady menších staveb na přírodu a životní prostředí."

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Vítáme plán TOP 09 jak zbavit Česko závislosti na fosilních palivech. Je to zatím nejambicióznější z toho, co zde parlamentní strany před volbami nabízejí. Plán kombinuje jasný a vymahatelný harmonogram zavírání uhelných elektráren i zpoplatnění škod, které působí znečištění. A také srozumitelný postup, jak tím finančně pomoci domácnostem a obcím přecházet na čisté obnovitelné zdroje a zbavit se závislosti na fosilních palivech."

"Vítáme také předvolební závazek TOP 09, že bude prosazovat ochranu divoké přírody na 3 % naší krajiny. Lidé chtějí ochranu divoké přírody, naše krajina i lesy ji potřebují. A TOP 09 očividně získala kandidáty, kteří to vědí a dokáží navrhnout konkrétní řešení. Spolu s ČSSD, Zelenými a Piráty také patří do klubu stran, které slibují potřebnou zásadní reformu lesního hospodaření, vedoucí k ozdravění lesů a tomu, že nebudou jen továrnami na dřevo."

Další předvolební ekologické závazky všech relevantních politických stran vyhodnotili experti a expertky Hnutí DUHA a Zeleného kruhu a spolu s hodnocením závazků z minulých voleb zveřejní na snídani pro novináře a novinářky v úterý 12. září v 10:00 v salonku Café Kampus (dříve Krásný ztráty), Náprstkova 10, Praha 1. Těšíme se na setkání a prosíme o potvrzení účasti na email jan.pinos@hnutiduha.cz.


Kontakty:
Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, 723 559 495, jiri.kozelouh@hnutiduha.cz
Daniel Vondrouš, ředitel Zeleného kruhu, 724 215 068, daniel.vondrous@zelenykruh.cz
Jan Piňos, tel: 731 465 279 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist