https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-breznu-zacne-platit-novy-jizdni-rad-autobusovych-linek-pribudou-vikendove-spoje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: V březnu začne platit nový jízdní řád autobusových linek. Přibudou víkendové spoje

1. března 2017 | Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj připravil jarní novinky jízdního řádu veřejné linkové autobusové dopravy. Vychází tak vstříc nejen požadavkům obcí, ale především poptávce cestujících. Zavedeny budou například víkendového spoje z Hradce Králové do Prachovských skal. Nový jízdní řád začne platit od neděle 5. března 2017.

„Pravidelné změny jízdních řádů jsou reakcí na požadavky obcí i cestujících. Krajský odbor dopravy žádosti eviduje a na základě této zpětné vazby někde autobusové linky posílí, někde naopak upraví časy odjezdů tak, aby doprava vyhovovala a navazovala pro potřeby co nejvíce cestujících,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček zodpovědný za dopravu.

Od března tak například začnou v sobotu jezdit tři páry autobusových spojů z Jaroměře do Velichovek. Novinkou je i zavedení přímých vozů z Hradce Králové do Prachovských skal, Sobotky a na hrad Kost o víkendech v období od dubna do října 2017.

Veřejnou autobusovou dopravu zajišťuje Královéhradecký kraj a každý rok na ni z vlastního rozpočtu vynakládá téměř 296 milionů korun.


Přehled všech významných změn po jednotlivých oblastech:


Hradecko, Jaroměřsko

Na základě poptávky Lázní Velichovky dochází k zavedení třech párů sobotních autobusových spojů, které pojedou od železniční stanice v Jaroměři přes Tanex, kolem nemocnice do Velichovek a zpět. Autobusové spoje pojedou v 9:46, 13:46 a 17:46 z Jaroměře od železniční stanice a v 10:00, 14:00 a 18:00 z Velichovek. Na tyto spoje navazuje u železniční stanice návazný spoj do Hradce Králové přes Josefov a Černilov. Tyto spoje do Velichovek mají rovněž přípoje v Jaroměři od vlaků z Pardubic a Trutnova.


Novoměstsko, Dobrušsko

Na lince IREDO 349 Červený Kostelec – Kvasiny dochází nově k obsluhování Dobrušky, konkrétně zastávky Dobruška, Laichterova. Autobusy směr Kvasiny na této lince budou odjíždět ze zastávky ve směru na autobusové nádraží. Z Dobrušky tato linka slouží jako rychlík – staví v Solnici na náměstí a v Kvasinách u závodu Škoda Auto. Linka je v provozu v pracovní dny 3 páry spojů, v sobotu dvěma páry spojů a v neděli večer na noční směnu v závodě Kvasiny Škoda Auto. Linka je ve zkušebním provozu.

Linka IREDO 261 Rychnov nad Kněžnou – Kvasiny – Trnov – Opočno – Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem bude všemi spoji, které jedou do/ze Dvora Králové nově obsluhovat na základě žádosti cestujících zastávku Opočno, Podzámčí. Vzniká tak přímé spoje této části města se závodem Škoda Auto Kvasiny. Jedná se o 3 páry spojů v pracovní dny a sobotu. V neděli pak se jedná o jeden pár spojů večer.


Rychnovsko

Na základě dlouhodobého požadavku cestujících na lince IREDO 201 Rychnov nad Kněžnou – Rokytnice v Orlických horách dochází k uspíšení spoje, který nyní jezdí v 6:30, na odjezd v 6:23. Důvodem je umožnění přestupní vazby v Pěčíně na spoj směr Slatina nad Zdobnicí, škola pro školáky spádující ze vzdálenějších částí obce Pěčín, a také umožnění lepší přestupní vazby v Rokytnici v Orlických horách ve směru Kunvald a Žamberk.

Na základě dlouhodobého požadavku se mění také trasa spoje 660208/3 Kostelec nad Orlicí – Borohrádek, který nově obslouží v Kostelci nad Orlicí lokalitu Na Skále a odtud přes Častolovice bude pokračovat po své trase. Důvodem je zajištění přímého spojení pro děti dojíždějící z lokality na Skále do škol v Borohrádku.

Ranní autobusový spoj na lince IREDO 115 v trase Rychnov nad Kněžnou – Hradec Králové, který v současné době odjíždí z Rychnova nad Kněžnou ve 4:25, s platností od 1. 3. 2017 (uzavírka v Třebechovicích pod Orebem) bude uspíšen na odjezd ve 4:20 z Rychnova nad Kněžnou, do Hradce Králové nově přijede v 5:40 a zajistí tak lepší spojení na ranní směny.


Jičínsko, Hořicko

Změny jsou vyvolány omezením vybraných dálkových linek. Na lince IREDO 504 dojde k prodloužení spoje vedeného v 17:35 z Jičína, který byl původně vedený pouze do Hořic, až do Hradce Králové. Naopak u večerního spoje s odjezdem z Jičína v 19:30 bude trasa zkrácena, spoj bude nově končit v Hořicích.

Na lince 503 bude zaveden nový spoj s odjezdem v 5:35 z Jičína do Libáně. Na lince 509 dojde ke zrušení ranního spoje v 5:22 z Jičína do Zelenecké Lhoty. Spoje 8 a 10 budou prodlouženy o úsek Libáň – Zelenecká Lhota. Cestující, kteří v současnosti využívali spojení linkou IREDO 509 v 5:22 z Jičína do Libáně, mohou nově využít spoj linky 503 v 5:35 z Jičína s přestupem v Libáni na spoje 8, resp. 10 linky 509.

Další novinkou v jízdních řádech bude zavedení přímých vozů z Hradce Králové do Prachovských skal, Sobotky a na hrad Kost o víkendech v období od 29. 4. 2017 do 1. 10. 2017. Z Hradce Králové je možné v sobotu i neděli využít spoj v 7:28. Spojení zpět je zajištěno od hradu Kost ve 12:20 (soboty i neděle) a 16:20 (v sobotu přímý vůz, v neděli s přestupem v Jičíně), ze Sobotky v 12:33 (soboty i neděle) a 16:33 (v sobotu přímý vůz, v neděli s přestupem v Jičíně), ze zastávky Holín, Prachov, Český ráj v 12:58 (soboty i neděle) a 16:58 (v sobotu přímý vůz, v neděli s přestupem v Jičíně).


Broumovsko

Ranní spoj 690107/9+640204/6 v 6:35 z Trutnova do Broumova bude uspíšen na dojezdu z Trutnova a prodloužena mu jízdní doba z důvodu větší frekvence cestujících. Dojde ke stabilizaci jízdního řádu.


Vrchlabsko

Nově bude veden v soboty spoj v 17:45 z Vrchlabí a v 18:20 ze Špindlerova Mlýna až do Dvora Králové n. L., žel. st., kde má přípoj na rychlíky směr Liberec a Pardubice (přes Hradec Králové).

Ranní spoje ve 5:04 a 6:04 ze Špindlerova Mlýna do Vrchlabí budou po dohodě s dopravcem KAD Vrchlabí vedeny přímo do Prahy (přes Jičín a N. Paku). Spoj v 7:05 ze Špindlerova Mlýna do Vrchlabí na základě požadavku cestujících bude veden ve Vrchlabí okolo gymnázia (zastávka „u pivovaru“).

V Hostinném dojde na žádost města ke změně názvu zastávky Hostinné, čerp. stanice na Hostinné, Husitská.


Trutnovsko

Na základě požadavku pracujících v průmyslové zóně v Trutnově Volanově budou dva ze spojů od Dvora Králové n. L. nově zajíždět do průmyslové zóny (v 5:00 o víkendech ze Dvora Králové n. L. a 16:47 v pracovní dny ze Dvora Králové n. L.)

Na žádost obce Nemojov dojde k minutovým úpravám prvního ranního spoje do Dvora Králové n. L., vznikne tak přípoj na dálkový spoj do Prahy přes Hořice.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist