Lucie Macháčková "> V centru města vznikla černá skládka - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-centru-mesta-vznikla-cerna-skladka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: V centru města vznikla černá skládka

9. listopadu 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
V centru města právě vrcholí kampaň, kterou se radnice snaží bojovat proti černým skládkám – konkrétně proti odkládání velkoobjemového odpadu u kontejnerových stání. Na jednom z dřevěných pódií mohou lidé vidět, co vše se u kopřivnických popelnic nahromadilo za pouhé dva měsíce.

Odkládání velkoobjemového odpadu na různá místa ve městě není pouze estetický problém, ale přispívá také k množení štěnic, potkanů i další havěti. „Slumeko tento odpad zhruba dvakrát za měsíc sváží, ale město to ročně stojí asi 150 tisíc korun. Lidé přitom mají spoustu dostupných možností, jak odpad odevzdat tam, kam patří – tedy do sběrného dvora. Na vývoz si mohou u Slumeka objednat malou dodávku, za kterou zaplatí sto korun, případně velkoobjemový kontejner za dvě stě korun. Jde o symbolické částky, jelikož město tento odvoz dotuje. To bychom touto cestou rádi dostali do širšího povědomí a doufáme, že se díky tomu množství černých skládek sníží,“ vysvětlil cíl kampaně odboru životního prostředí místostarosta Stanislav Šimíček.

V rámci kampaně byl na dva měsíce přerušen svoz velkoobjemového odpadu a u nejkritičtějších míst byly následně instalovány informační cedule. Dnes byl veškerý nashromážděný odpad svezen do centra města. „Doufáme, že když lidé uvidí výsledek dvouměsíční absence svozů pohromadě, uvědomí si, že černé skládky jsou opravdu velký problém. Jsme si vědomi toho, že navozit tento brajgl do nového centra je trochu kontroverzní nápad, který může na mnohé působit negativně. Ale jakákoliv diskuze na tohle téma je žádoucí a zvýší povědomí o naší kampani,“ doplnil místostarosta s tím, že jeden ze sloganů kampaně zní: „Nešiřte štěnice, šiřte info.“
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist