https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-centru-stare-boleslavi-zaparkovala-piratska-tramvaj
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pirátská strana: V centru Staré Boleslavi zaparkovala pirátská tramvaj

6. srpna 2018 | Pirátská strana

Klasický tramvajový vůz typu T3 umístili Piráti do proluky u Mariánského náměstí ve Staré Boleslavi. Akcí upozorňují na nedostatečnou dopravní obslužnost, která dlouhodobě město trápí. A zároveň představují plán na vybudování vlakotramvajové linky Praha – Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.

„Projekt vlakotramvajového spojení s Prahou je pro severovýchodní část středočeského kraje stěžejní. Třetina mládeže dojíždí do škol mimo obec, u zaměstnaných lidí je to dokonce polovina. Lepší spojení s Prahou je proto zásadní. Tramvaj jsme do Staré Boleslavi umístili tedy nejenom jako krásnou ukázku klasického českého průmyslového designu, ale především jako propagaci projektu příměstského vlaku. Tramvaj bude také sloužit jako zázemí pro místní akce. Na místě dříve nevzhledné proluky vznikne prostor pro potkávání, drobné akce a snad i pro mládež, která ve městě mnoho míst nemá,” říká kandidát Pirátů Patrick Zandl, který se zabývá infrastrukturními projekty.

Piráti v Brandýse-Boleslavi se rozhodli, že nebudou před letošními volbami hyzdit město billboardy. Namísto nevzhledných reklam podél silnic nebo v památkové zóně se kandidující koalice Pirátů a Starostů a nezávislých rozhodla věnovat prostředky do zvelebení města. A právě čtvrteční příjezd a instalace tramvaje na staroboleslavské Mariánské náměstí symbolicky odstartovaly letní a podzimní sérii akcí, při nichž budou kandidáti s občany diskutovat o zásadních problémech města. Mimo téma dopravy místní trápí také fungování nemocnic, nedostatečná kapacita škol a školek nebo domovů důchodců.

Podrobnosti o projektu vlakotramvaje, program a přehled akcí koalice Pirátů a STANu najdete na webu www.piratisestanem.cz.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist